Zdá se vám to přitažené za vlasy? Možná trochu je, ale můžete si aspoň zahrát na to, že jste na horách, hrajete hokej, curling, střihnete si biatlon, krasobruslařskou jízdu a nebo se budete prohánět na sáňkařské dráze.

To vše se zde provozuje za přísných opatření, v rouškách nebo respirátorech, v areálu jsou dezinfekční prostředky na ruce a zaměstnanci SVČ hlídají prostor, aby lidé případně dodržovali rozestupy, kdyby jich bylo moc. „Zatím jsme nezaznamenali žádný přetlak zájmu, aby se nám to na jednotlivých stanovištích štosovalo,“ konstatoval v sobotu odpoledne službu konající mladík ve žluté fosforeskující bundě. Mladé rodině právě ukazoval, že vozíky jsou jako sáňky, s kterými se mohou rodiče vydat s dětmi na sáňkařskou dráhu.

„Přijeli jsme na víkend do Krkonoš, bydlíme v Horním Maršově, ráno jsme si zajezdili na kopci v areálu Mladé Buky na pekáčích a pak nás napadlo, že vyrazíme sem. Jsme z Berouna a přijeli jsme za sněhem,“ svěřila se mladá maminka. Syna posadila na vozík, který pak táhla za sebou. Totéž udělal její partner s malou dcerkou. Takže si rodinka zazávodila. Ukazovat dětem vozíky, které jsou jako sáňky, sice není ideální stav, ale když se děti pobaví, účel světí prostředky.

Kamuflovat se dala i možnost focení na stupních vítězů. Stát na bedně s maketami medailí s horským panoramatem za zády se hned tak každému nepovede. Když je však realita obrácená naruby, Iluze udělá divy. A tak nápad Střediska volného času našel své příznivce. Mohou si iluzorní zimní sporty zkoušet až do konce února. A nejoblíbenější je prý hokej. Ten tu údajně na malé „ledové“ ploše hrají kluci každý den. „Příští týden se sem přijdou vydovádět i děti z mateřských škol,“ sdělila v budově SVČ paní recepční.

Jana Mudrová