Seidl prohlásil, že velmi vážně uvažuje o komerčním využití areálu nemocnice. „Pokud město nemocnici nechce, tak já nevidím důvod, proč bych do toho jako soukromý vlastník měl dávat peníze,“ uvedl Seidl, který podle svých slov ročně do nemocnice vloží pět milionů korun. Vedení nemocnice městu vyčítá, že namísto zdravotnictví dotuje „hokej“.

„Město nepodporuje hokej, ale provoz zimního stadionu, což je budova, která patří městu, a slouží nejen hokejistům, ale i školám a veřejnosti,“ reagoval včera odpoledne místostarosta Jan Konvalina.

Řeč přišla také na porodnici. Porodnický úsek gynekologicko – porodnického oddělení je od ledna zavřený a nastávající matky z Vrchlabska a okolí tak musejí své potomky přivádět na svět v okolních nemocnicích. „Hledáme lékaře, které budeme schopni zaplatit. V České republice je nedostatek lékařů a oni tím pádem mají neúměrné platové požadavky,“ sdělil Alexandr Seidl. Podle Drymla je na vině také politika zdravotních pojišťoven, protože lékaři dnes dávají před prací v nemocnici přednost lépe placené soukromé praxi.

Během chvílemi divoké diskuze se hovořilo rovněž o regulačních poplatcích, jež nemocnice jako jediná v zemi od dětí nevybírá. „Poplatky u dětí jsou asociální, protievropské a hloupé,“ zopakoval Vladimír Dryml.