„Nakonec jsme se rozhodli pro toto označení, protože ulice je u řeky Svitavy. I když úplná shoda při vybírání názvu nepanovala,“ řekl adamovský starosta Roman Pilát.

Ve zmíněné lokalitě město už vybudovalo veřejné osvětlení a připravuje obnovu chodníku po říčním nábřeží. „Ulici jsme pojmenovali, protože daná lokalita byla nepřehledná. V blízkosti sice vede ulice Nádražní, ale ta je velmi dlouhá a kopíruje řeku na druhém břehu. Areál strojíren má jen popisná čísla a například řidič zásilkových služeb tam často bloudí,“ doplnil Pilát.

Nový název místní na sociálních sítích před časem hodně řešili. Padaly i bizarní návrhy jako Cimrmanova třída, Unter den Linden nebo Rychlých pilníků. „Trachtova. Při vrozené mi skromnosti. Strakonice a Praha už takovou ulici mají, buďme rychlejší než Brno,“ zavtipkoval tehdy jeden z diskutujících Michal Trachta.

Významné osobnosti

Další v novém názvu zmiňovali odkaz významných osobností bezmála pětitisícového města. Například fotbalistu Jindřicha Svobodu, který v roce 1980 rozhodl gólem finále na olympiádě v Moskvě. Jeho jméno však už nese nedaleký stadion.

Padlo také jméno bývalého šéfa strojíren a čestného občana Adamova Josefa Chalikova. Ten zemřel před šesti lety. V diskuzi se objevila i Třída Václava Havla. „A co Lichtenštejnů , když jsme u té historie,“ napsal v diskuzi Erik Jekl významný šlechtický rod, který zanechal ve městě výraznou stopu.

Jiní navrhovali název Průmyslová nebo Strojírenská v souvislosti s historií tamních strojíren.