Marcus Rashford, Bukayo Saka a Jadon Sancho. Tahle trojka nemá po nedělním večeru v Anglii u řady fanoušků zrovna na růžích ustláno. V penaltovém rozstřelu, který rozhodoval o titulu evropských šampionů totiž selhali.

Marcus Rashford zpytuje svědomí pro neproměněné penaltě.
Tři penaltoví nešťastníci. Zrádci Anglie? Internet zahltily rasistické urážky

Bohužel se našli tací, kteří adresovali triu nešťastníků nechutné rasistické urážky. Na ty zareagoval i britský premiér Boris Johnson a reprezentantů se zastal. A nyní obletěl sociální sítě i dojemný dopis malého chlapce.

Jeho oblíbencem je právě jeden z neúspěšných střelců a nic na tom nezměnil ani finálový neúspěch. „Milý Marcusi Rashforde,“ začal svůj dopis adresovaný třiadvacetiletému útočníkovi Manchesteru United, o kterém informoval deník The Sun.

„Minulý rok jsi mě inspiroval k pomoci lidem, kteří nejsou tolik šťastní. Minulou noc jsi mě inspiroval znova, být odvážný,“ pokračoval v rukou psaném dopise.

„Jsem na tebe hrdý, vždy budeš hrdinou,“ zakončil malý Dexter Rose své psaní.

Trenér anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate s hráči po prohraném finále ME s Itálií.
Southgate vzal neúspěch z penalt na sebe: Bylo to mé rozhodnutí

K Rashfordovi se i slova útěchy dostala. Na sociálních sítích přiznal, že jej dohnala na pokraj slz.

„Mohu kritizovat svůj výkon, moje penalta nebyla dobrá. Ale nikdy se nebudu omlouvat za to, kdo jsem a odkud jsem přišel,“ vzkázal kritikům fotbalista s kořeny v karibské oblasti.