V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se podíváme do Štrasburku, kde mě u mikrofonu a před kamerou studia v evropském parlamentu zastoupil kolega Marcel Moržol. S europoslancem TOP 09 a bývalým ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem se bavil o Miroslavu Kalouskovi a jeho snaze dostat se na kandidátku do Evropských voleb.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostechEvropa v souvislostechZdroj: se svolením EU

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.

V podcastu také uslyšíte, co si Jiří Pospíšil myslí o Maďarsku Viktora Orbána, o vývoji v Polsku, nebo o tom, co je podle něj důležité pro evropské občany na tom, co jim unie poskytuje, o práci v Evropském parlamentu. Zastavíme se také u vývoje na Ukrajině a jeho vlivu na Evropskou unii. A hovořit budeme i o jeho dalším politické dráze.

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.