Posledním pojizerským týmem, který v polovině listopadu čekal na závěrečný podzimní zápas, byly třetiligové Přepeře. Nováček Fortuna ČFL na domácím hřišti přivítal druhý celek tabulky, jímž jsou Zápy.

FORTUNA ČFL

FK Přepeře - SK Zápy 1:2 (0:0)

Úvodních 45 minut nabídlo dvěma stovkám diváků vyrovnanou partii. Domácí se soupeře rozhodně nezalekli, góly ale byly v utkání patnáctého kola hodně lukrativním zbožím. A to i přesto, že se hrálo na skvěle připraveném trávníku.

Nebýt chyb, o kterých vlastně bývá každý sport, možná by se přepeřský areál na závěr podzimu branek ani nedočkal. Jenže ony zmiňované chyby přišly. A bohužel na straně domácího mužstva.

Jednu takovou spáchal v 67. minutě pravý obránce Krasnický. Ve snaze hrát hlavou malou domů nebyl dostatečně důrazný, míč stihl doběhnout Hron a mezi tyčí a gólmanem Truksou jej dokázal vměstnat za brankovou čáru – 0:1.

Domácí se vrhli do ofenzívy, trpělivou hrou se snažili vyzrát na pevnou obranu svého soka, dlouho se jim to ale nedařilo. Navíc přišla 85. minuta, v ní ztráta Volfa na polovině soupeře a kontr Pražanů byl doslova bleskový. A hlavně precizní. Z pravé strany se na tři doteky balon dostal doleva na kopačky Eliáše, ten si přihrávku snadno zpracoval a nad padajícím Truksou s přehledem rozvlnil síť – 0:2.

Jak jednoduché! Příklad z přímočarosti jako by si o necelé dvě minuty později vzal domácí Novotný. U pravé postranní čáry nic nevymýšlel, podél šestnáctky si dokráčel až do ideální střelecké pozice a levačkou krásnou umístěnou ranou snížil na 1:2.

Hosté znejistěli. Nováček vycítil šanci a svého soupeře dokázal zatlačit. Minut už ale zbývalo málo. Přesněji tři, navrch dvouminutové nastavení. Tu dlouhý aut Krasnického, tu podpora Truksy v šestnáctce. Jenže nic z toho. V poslední naději zahrával trestný kop Novotný, nejvýše ve vápně vyskočil kapitán Nesvadba, ale hlavičku nasměroval pouze do náručí brankáře Soukupa.

Zatímco tedy Přepeře na hřištích soupeřů v závěru podzimní části body sbírat začaly, před vlastním publikem se dočkaly už druhé porážky v řadě. Pokud rezerva pražské Dukly doma v podzimní derniéře neporazí Živanice, přezimuje nováček s dvaceti body na jedenácté pozici.

Fakta – branky: 87. Novotný – 67. Hron, 85. Eliáš. Rozhodčí: Plzák. ŽK: 1:3. Diváci: 200. FK Přepeře: Truksa – Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Tvaroha – Díl, V. Novotný, Pavlata, Volf – Michal Sedláček (73. Synek), M. Ježek (62. Kvesic).

ilustrační foto - fotbal
Pozvánka na fotbal ve východních Čechách

Přepeřský podzim 2019

Domácí zápasy:
- Brozany 2:0, - Chlumec nad Cidlinou 1:3, - Velvary 2:1, - Teplice B 4:1, - Mladá Boleslav B 3:1, - Dukla Praha B 3:4, Zápy 1:2.

Venkovní zápasy: - Pardubice B 2:4, - Hradec Králové B 2:3, - Ústí nad Orlicí 1:2, - Liberec B 4:1, - Jablonec nad Nisou B 0:1, - Bohemians 1905 B 0:3, - Zbuzany 2:0, - Živanice 1:1, penalty 4:3.