Zatímco úvodní dvě jarní utkání Východočeši sehráli už na přírodní trávě, na severu Čech je čekala umělá tráva. Votroky to ale nerozhodilo, naopak, popasovali se s tím velmi dobře a domácím se odvděčili tím nejlepším možným způsobem, když jim ukradli všechny tři body.

Stačila k tomu jediná trefa, jejíž autorem byl Filip Schmoranz krátce po přestávce. Stejný hráč trefil v prvním poločase z trestného kopu tyč. Po bezgólové remíze v Mladé Boleslavi a domácí porážce 1:3 s vedoucí Viktorií Žižkov se tak Hradec dočkal premiérové výhry v jarní části sezony.

Chlumec nad Cidlinou (ve světlém) i rezerva Votroků o víkendu vstoupí do třetiligového jara.
START ČFL: Chlumečtí chtějí zůstat na „bedně“, rezerva Votroků má jiné priority

Votroci odehráli celé utkání se základní jedenáctkou, kdy deset mladíků v poli skvěle dirigoval zkušený gólman prvoligového áčka Patrik Vízek. I díky němu tým udržel vzadu cennou nulu.

ČFL, skupina B – 18. kolo

FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové B 0:1 (0:0). Branka: 47. Schmoranz. Rozhodčí: Kovářová. ŽK: 4:2. Diváci: 213. Poločas: 0:0. Ústí nad Labem: Plachý – Kubín, Škoda (15. O. Černý, 84. Zárybnický), Hudec, Uličný – Zaspal (89. Klimt), Jiránek, Kolařík, Cantin – Benda, D. Černý. Hradec Králové B: Vízek – Hlaváč, Baloun, Holovatskyi – Mahr, Kosař, Boniš, Hypšman – Junek, Schmoranz, Hodač.

Aleš Čvančara, trenér Hradce B: „Poučili jsme se z podzimního zápasu. Kluci odvedli perfektní disciplinovaný výkon včetně osobních soubojů a agresivity. Rovněž byli skvěle organizovaní, jeden za druhého zaskakovali. V první půli jsme z přímého kopu nastřelili břevno. V závěru utkání jsme naopak přečkali nápor domácích. Pro hráče je vítězství velkou odměnou za to, jak na hřišti makali.“

ČFL, skupina B: FC Hradec Králové B (v bílém) - FK Viktoria Žižkov 1:3

Další zápasy

Velvary – Chlumec nad Cidlinou 2:1 (16. a 29. Kim Dongha – 57. Kneifel), Kolín – Zápy 1:0 (50. Vondráček), Živanice – Jablonec nad Nisou B 1:1 (3. Nikodem – 7. Velich), Pardubice B – Přepeře 0:0, Viktoria Žižkov – Benešov 2:1 (80. Prošek, 90. Klusák – 39. Mareš), Mladá Boleslav B – Teplice B 3:1 (18. Vojta, 33. Vlček, 49. Mašek – 76. Nour), Brozany – Most/Souš 1:1 (77. Hasil – 65. Kubeš).

Načítám tabulku ...

V dalším kole Votroky čeká prestižní východočeské derby rezerv proti Pardubicím. Atraktivní utkání bude k vidění v sobotu 25. března od 10.15 hodin na Bavlně.

FK Mladá Boleslav B (v modrém) - FC Hradec Králové B 0:0