Hradecká záloha přezimuje na sedmém místě tabulky ČFL skupiny B. S podobným umístěním by v klubu panovala spokojenost i na konci sezony. I proto už tým tvrdě maká. Již v sobotu ho čeká první tréninkové utkání, v němž změří síly s prvoligovým dorostem FC Hradec (10.00).

Ve druhé polovině příštího týdne mladí Votroci absolvují kratší kondiční soustředění v Orlických horách. „Chtěli bychom tam kombinovat běhy s lyžemi, ale uvidíme, jak to bude vypadat se sněhem. Půjde především o nabírání obecné kondice,“ naznačil hlavní kouč Karel Krejčík.

Po návratu začne série domácích přípravných zápasů na umělé trávě Malšovického stadionu. Hradecké béčko by se postupně mělo střetnout s Letohradem, Dvorem Králové, Trutnovem, Náchodem, Vysokým Mýtem, Novým Bydžovem a rezervou pražské Slavie.

Krejčík: Příprava je dlouhá, což vítám

„Chceme toho odehrát co nejvíce, příprava je dlouhá, což vítám. Rádi bychom dali prostor klukům, kteří toho na podzim z různých důvodů moc neodehráli,“ má v plánu Krejčík.

Votroci chystají několik změn v hráčském kádru, které by měly být brzy upřesněné.

Hradecké béčko se už připravuje na jarní boje v ČFL.Hradecké béčko se už připravuje na jarní boje v ČFL.Zdroj: fchk.cz/Michal Petrák

To v chlumeckém táboře panuje trochu jiná atmosféra. Klub před sezonou pomýšlel na příčky ve špici tabulky, ovšem podzimní realita byla jinde. Chlumci patří až čtrnáctá pozice, a tak bude muset na jaře hledět především na záchranu soutěže.

„Asi nikdo jsme nečekali, že se budeme pohybovat ve spodní části tabulky. S tím určitě spokojeni nejsme. Neprospěla nám Covidpauza, před kterou jsme měli soutěž dobře rozehranou, potkala nás obrovská série zranění a v neposlední řadě se v týmu odehrálo hodně změn,“ ví předseda klubu Martin Firbacher.

To se týká především hlavního trenérského postu, kde se během půlroku vystřídala hned čtyři jména! Michal Šmarda v půlce června vystřídal Jana Krause. U týmu však vydržel necelé tři měsíce, jeho místo poté zaujal dosavadní asistent Tomáš Hrabík. Po skončení půlsezony pak mužstvo převzal František Šturma.

Firbacher: Uděláme maximum pro záchranu

Příprava tak bude mít jasný cíl: poskládat a vyladit mužstvo tak, aby se na jaře posunulo v tabulce o něco výš. „Uděláme maximum pro to, aby se třetí liga hrála v Chlumci i v další sezoně,“ hlásí odhodlaně Firbacher.

Změny v hráčském kádru jsou zatím minimální. Hostování z FC Hradec ukončil gólman Mach, opačným směrem putuje další brankář Brát. Skončil také Čížek, jenž se vrátil do pražské Dukly. Otazník visí nad Jarkovským, u kterého bude záležet, jestli ještě bude chtít pokračovat v A týmu. Na zkoušku přichází Votrok Bičiště.

První přípravné utkání odehraje Chlumec v sobotu 15. ledna od 12 hodin na malšovické umělce proti hradeckému dorostu U19.