O jediný bod ze šesti možných se zasloužila rezerva hradeckých Votroků, i když z východočeského derby na trávníku rivalských Pardubic mohla vytěžit mnohem víc. Ještě v první minutě nastaveného času totiž vedla po brance Jakuba Kosaře ze 36. minuty, jenže úplném závěru zápasu přišel nevítaný gólový úder domácích a byla z toho tak pouze dělba bodů.

Zachraňující se celek Chlumce nad Cidlinou se rovněž představil na půdě soupeře, ovšem oproti Hradci měl úlohu o poznání těžší. Svěřenci kouče Šturmy zavítali na horkou půdu vedoucích Záp, odkud se body vozí těžko. A to se také potvrdilo. Domácí dali v obou poločasech gól, zatímco Chlumec neskóroval, takže z toho byla prohra 0:2.

Zápasy východočeských týmů

Pardubice B – Hradec Králové B 1:1. Fakta – branky: 90. + 1. Matějka – 36. Kosař. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:2. Diváci: 185. Poločas: 0:1. Pardubice B: Letáček – Halász, Toml, Pojezný, Hanč (64. Mareš) – Vít, Kubart (46. Štichauer), Matějka – Sychra, Huf, Lupač. Hradec Králové B: Čábelka – Hlaváč, Hruška, Kadrmas – Jonáš, Kateřiňák, Doležal (92. Locker), Březák (78. Kozel) – Hájek (89. M. Šípek), Jurčenko (46. Hátle), J. Kosař.

Karel Krejčík, trenér FC Hradec Králové B: „Remíza bolí hodně, když o výhru přijdete ve třetí minutě nastaveného času. Rozhodující souboj jsme nezvládli. Na druhou stranu je potřeba uznat, že nás Pardubice ve druhé půli přehrávaly. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že uhrajeme remízu se soupeřem, který byl tolik posílený z áčka, asi bych ji bral.“

Zápy – Chlumec nad Cidlinou 2:0. Fakta – branky: 32. Matějka, 50. Jelínek. Rozhodčí: Kubec. ŽK: 2:4. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Chlumec nad Cidlinou: Brát – Veselka (69. Žahourek), Havel, Krčál, Zeman – Finěk, Kopáč (59. Obulor), Samko (84. Havlena), Čáp (46. Jakab), T. Labík (69. J. Labík) – Bastin.

František Šturma, trenér FK Chlumec nad Cidlinou: „Zápy na jaře ještě neztratily ani bod. Na jejich horké půdě jsme podali velmi solidní výkon, který bohužel nebyl podpořen bodovým ziskem. Po většinu utkání jsme měli více ze hry, ovšem neuhlídali jsme rychlý brejk po našem rohu a jednu standardní situaci. I my jsme si vytvořili solidní příležitosti, ale domácí brankář chytal výborně. My se teď musíme dobře připravit na zápasy s týmy, které se pohybují v tabulce okolo nás.

Živanice – Ústí nad Orlicí 2:1. Fakta – branky: 43. Petrus, 70. Štěpánek – 80. z pen. Hapal. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (68. Langer). Diváci: 120. Poločas: 1:0. Živanice: Frydrych – Buriánek, Vobejda, Václavek, Polák – Kakrda, Langr, Kopecký, Nikodem (89. F. Pánek) – Štěpánek (70. Spěvák), Petrus (46. D. Pánek). Ústí nad Orlicí: Šmíd – Vošlajer (60. Anih), Lněnička, Koukola, Langer – Souček, Hapal, Grygar, Špatenka (74. Chleboun) – Vácha (74. Onije), Tichý.

Další výsledky

22. kolo: Zbuzany – Přepeře 0:2, Dukla Praha B – Velvary 0:1, Mladá Boleslav B – Jablonec nad Nisou B 1:2, Teplice B – Bohemians Praha B 0:1, Brozany – Liberec B odloženo.