Parádní přestřelku nabídlo téměř třem stovkám fanoušků nedělní dopolední střetnutí Chlumce s Teplicemi B. Do vedení mohli jít domácí, ale střelu Řezníčka s gólovými parametry vyrazil skvělým zákrokem Němeček. První branky se dočkali Tepličtí, po parádní akci servíroval míč před prázdnou svatyni egyptský útočník Yasser a Beránkovi stačilo jen nastavit nohu. A když ve 35. minutě přidal Lüftner z penalty druhý gól Severočechů, s chlumeckými akciemi to nevypadalo dobře.

(pozn.: z tábora Teplic)

Jenže domácí se nevzdali, po přestávce se do soupeře pořádně zakousli a výsledkem jejich snažení byl velký obrat z 0:2 na 3:2. O první dva zásahy Chlumce se postaral snajpr Bastin. Nejprve si naběhl pro míč za obranu, povodil si hostujícího stopera ve stylu „pojď sem, kam jdeš“ a levačkou o břevno rozvlnil síť. Poté se prosadil volejem po milimetrovém centru Doležala. Parádní otočku dokonal střídající Izraelec Jacobovici, kterému míč po rohovém kopu sklepl kdo jiný než Bastin.

Euforická radost vydržela Východočechům jen sedm minut. V 87. minutě zmrazil chlumecký stadion znovu Beránek, jenž si naběhl na zadní tyč, kam jeho spoluhráč Procházka hlavou prodlužoval centr z rohu, a tam už to měl snadné – 3:3.

Fotbalisté Dvora Králové nad Labem (modrobílé dresy) a Náchoda sestupem z divize účastníkům krajských soutěží letos pořádně zavařili.
Region se třese. Komu v krajských soutěžích dospělých stále ještě hrozí sestup?

ČFL, skupina B – 29. kolo

FK Chlumec nad Cidlinou – FK Teplice B 3:3 (0:2). Branky: 48. a 75. Bastin, 80. Jacobovici – 17. a 87. Beránek, 35. Lüftner z pen. Rozhodčí: Bohata. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (89. Jamrich). Diváci: 268. Chlumec n. C.: Lichtenberg – Řezníček, Krčál, Gluski, Finěk – Ruml (59. Kneifel), O. Vaníček, D. Doležal (90. Zukal), Weis (68. Jacobovici), Zeman – Bastin. Teplice B: Němeček – Lukáš, Lüftner (68. Nsunzu), Jamrich – Procházka, Beránek, Čičovský, Kodad – T. Vachoušek (59. Gornický), Yasser (40. Korselt), M. Vachoušek (68. Hadinec).

Miloš Sazima, trenér Chlumce: „Viděli jsme zajímavé utkání, myslím, že nejkvalitnější domácí v této sezoně. Hosté nás doslova vyučili z produktivity, i když jsme po celý zápas měli více ze hry. Ceníme si toho, že mužstvo otočilo skóre z 0:2 na 3:2, ale následující standardka rozhodla o konečné remíze. Přestože jsme nevyhráli, věřím, že diváci odcházeli domů spokojeni. Sezonu zakončíme v sobotu zápasem v Kolíně.“

Ladislav Jamrich st., trenér Teplic B: „Velmi náročný duel. Zkušený a kompaktně hrající domácí tým potvrzoval od úvodu svoji dobrou formu, utkání tak bylo doslova bojem o každý centimetr hřiště. V prvním poločase jsme dokázali být maximálně efektivní, obě naše střely mezi tyče chlumecké branky skončily za zády brankáře. Chlumečtí ve druhém dějství výrazně zpřesnili hru, přidali na důrazu a znamenali permanentní nebezpečí pro naši branku. Brzký kontaktní gól je nastartoval k heroickému výkonu, dostali nás tak pod velký tlak a dalšími dvěma brankami strhli vedení na svoji stranu. Cením si toho, že se kluci nevzdali, z posledních sil se vzepřeli tlaku domácích a po přesné hlavičce Beránka se nám podařilo utkání plné zvratů nakonec zremizovat.“

Fortuna Divize C - 29. kolo: Liberec B - Náchod 3:0 (2:0)
Při závěrečné divizní vyjížďce si Náchodští zaběhali „U Nisy“. Čvančara chválil

Další zápasy

Brozany - Hradec Králové B 1:3 (18. Šup - 47. Matiushenko, 72. Hodač, 87. L. Hruška), Pardubice B - Kolín 0:3 (6. Pelyak, 55. Šnajdr, 86. Breda), Ústí nad Labem - Živanice 1:2 (12. Cantin - 20. z pen. a 31. Kopecký), Zápy - Viktoria Žižkov 0:0, Mladá Boleslav B - Jablonec nad Nisou B 1:1 (13. z pen. Coňk - 45. + 2. Podzimek), Velvary - Přepeře 2:1 (70. Vopat, 90. z pen. Kott - 5. Novák), Most/Souš - Benešov 2:0 (45. + 1. a 72. Jindřich Novotný).

Načítám tabulku ...

V posledním kole sezony 2022/2023 Chlumečtí pocestují do nedalekého Kolína. Utkání čtvrtého s pátým týmem třetiligové tabulky se hraje v sobotu 10. června od 10.30 hodin.

Na podzim Bydžovští (v červeném) v Dobrovici prohráli. Teď soupeři porážku vrátili.