Královéhradecké rezervě hodně pomohla slovenská posila z A mužstva Erik Prekop. Čtyřiadvacetiletý útočník vstřelil obě branky nedělního dopoledního utkání. Nejprve se prosadil těsně před přestávkou a poté rozvlnil síť po hodině hry. Svěřenci trenéra Karla Krejčíka se v tabulce posunuli již na šesté místo.

Posun vzhůru zaznamenali také Chlumečtí. Díky vítězství 2:1, o které se zasloužili svými trefami Samko, který v úvodu zápasu krásně přeloboval gólmana, a Čáp, jenž v 84. minutě dorazil do branky svoji neproměněnou penaltu. Hosté stihli v nastaveném čase už jen korigovat svoji prohru.

Zápasy týmů z Královéhradecka

Hradec Králové B – Dukla Praha B 2:0. Fakta – branky: 44. a 64. Erik Prekop. Rozhodčí: Dohnal. ŽK: 0:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Hradec B: O. Mach – Hlaváč, F. Hruška, Klíma – Mahr, Kateřiňák, J. Kosař, Březák (89. F. Zámečník) – D. Doležal (46. Jonáš), Prekop, Hájek (90. + 1. Hátle).

Chlumec nad Cidlinou – Brozany 2:1. Fakta – branky: 2. Samko, 84. Čáp – 90. + 1. Studecký. Rozhodčí: Kvítek. ŽK: 4:4. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Chlumec n. C.: R. Petr – Veselka (81. Jan Labík), J. Havel, Finěk, Žahourek – Havlena (73. Bičiště), Krčál, R. Čáp (86. Holec), D. Samko, T. Zeman – Bastin.

Zápasy týmů z Pardubicka

Ústí nad Orlicí – Teplice B 0:0. Fakta – rozhodčí: Toucha. ŽK: 1:1. Diváci: 205. Poločas: 0:0. Ústí n. O.: Šmíd – Skalický, Lněnička, Koukola, Langer – Špatenka (46. Tichý), Grygar, Hapal (88. Chleboun), Chisom Onije (60. Vošlajer) – Souček, Vácha (85. Izuchukwu Anih).

Přepeře – Živanice 1:0. Fakta – branka: 90. Novák. Rozhodčí: Vychodil. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Živanice: Frydrych – F. Pánek, Václavek, Polák – Kakrda, Vobejda, Langr, Knespl (73. Petrus), Nikodem – Kopecký, Štěpánek (90. Herzán).

Pardubice B – Zápy 1:3. Fakta – branky: 90. (+4) Vít z pen. – 40. vlastní (Rayan), 48. Janko, 68. Duben z pen. Rozhodčí: Ježek. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Pardubice B: Hrnčíř – Stýblo, Řehák, Kubart, Lupač – Vít, Sychra – Mareš, Řezníček, Rayan (52. Vítek) – Štichauer.

Další výsledky

19. kolo: Velvary – Mladá Boleslav B 5:0, Liberec B – Jablonec B 2:1, Bohemians Praha B – Zbuzany 5:1.