Chrudimská rezerva využila proti Slavii reprezentační přestávku a vyztužila svoji sestavu z kádru druholigového A mužstva. Sešívaným naopak citelně chybělo stabilní stoperské duo Mates – Tomáš Kabeláč.

Obojí se projevilo v úvodu zápasu, kdy rozjetá Chrudim čtyřmi góly za půl hodiny rozhodla. Hradecký tým při inkasovaných brankách doplatil na nedohrání v pokutovém území, zbytečnou ztrátu, chybnou rozehrávku a špatné nabrání hráčů po autovém vhazování.

KRAJSKÉ DERBY rozhodl slávista Adam Novotný (v červeném).
Nováček dýchá na záda favoritům. Derby rozčísl střelec rozhodujících gólů

Po přestávce byla k vidění ofenzivní partie s množstvím šancí na obou stranách. Slávistům se nakonec podařilo alespoň kosmeticky upravit a trochu zmírnit vysokou prohru, když se v 74. minutě prosadil záložník Jan Kabeláč.

DIVIZE, skupina C – 11. kolo

MFK Chrudim B – FC Slavia Hradec Králové 4:1 (4:0). Branky: 3. a 21. Hájek, 17. Jurčenko, 30. D. Holub – 74. J. Kabeláč. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Chrudim B: Šerák – Gregovský, Kosek, Dostálek (69. Skohoutil), Zvolánek (69. M. Holub) – Jurčenko, Bauer (78. Tlapák), Hájek, D. Holub (69. Novák) – Kutík, Vácha (78. Žalud). Slavia HK: Vaníček – Strasser, Chlumecký, Kundrt (46. Vošlajer), Hlušička – J. Kabeláč, Šejvl, Tomek (46. Krotil), Matsaberidze – Rajnoch (69. Řezáč), Novotný (80. Málek).

DALŠÍ ZÁPASY: Nový Bydžov - Hlinsko 1:1 (50. Marek - 90. + 2. Petráň), Trutnov - Velké Hamry 1:1 (4. Brejcha - 83. Žitka), Ústí nad Orlicí - Kosmonosy 3:1 (16. Chleboun, 38. Bednář, 41. vlastní Kubelka - 62. Šulc), Dobrovice - Letohrad 3:1 (32. Janovský, 65. Ma. Sedláček, 74. Volf - 8. Kabourek), Vysoké Mýto - Turnov 2:1 (39. vlastní Chládek, 90. + 2. J. Dvořák - 45. + 1. Svoboda), Benešov - Spoje Praha 5:1 (5. a 70. Nešpor, 31. a 42. Tomek, 21. Kulhavý - 34. z pen. Kubek), Čáslav - Benátky nad Jizerou 0:2 (50. Vobořil, 90. + 3. Jimmy).

Načítám tabulku ...

V dalším kole se hradecká Slavia představí doma v Orlické kotlině, kde ji čeká velké regionální derby s Novým Bydžovem. Atraktivní bitva se hraje v sobotu 21. října od 10.15 hodin.