Třetím kolem o víkendu pokračuje Fortuna Divize C a ve hře jsou opět všechny tři celky reprezentující Královéhradecký kraj. Jako první šli do hry fotbalisté Trutnova, kteří se v sobotu dopoledne představili na hřišti Velkých Hamrů.

Celé utkání se hrálo v netradiční kulise, o kterou se postaral jen pár metrů od stadionu probíhající Hard and Heavy Open Air Fest. Drsná hudba evidentně více bavila domácí fotbalisty, kteří si při tónech skupin Motorband, Purnama či Ocelot připsali jednoznačnou výhru.

TJ Velké Hamry – MFK Trutnov 6:1

Svěřenci trenéra Miloše Dvořáka chtěli na severu Čech odčinit týden starou porážku z podkrkonošského derby, leč soupeř neměl pro bodové choutky Trutnovských pochopení. Už v prvním poločase jasně naznačil, jakým směrem se utkání bude odvíjet.

Až ve třetím podzimním utkání se Přepeře dočkaly tříbodového zisku.
Přepeře slaví první letošní výhru v ČFL. Kanonádu Turnova řídili Havel s Benešem

Klíčovou pro vývoj celého zápasu se ukázala jeho 24. minuta. Domácí se hnali do šestnáctky, když přišel nešetrný zákrok Turnera, po němž následovala nejenže žlutá karta pro hostujícího beka, ale hlavně nařízení pokutového kopu. Toho se zmocnil kanonýr Radzinevičius a až se Šťastný na ránu k tyči mocně natahoval, na dobře umístěný míč nedosáhl – 1:0.

Ihned po úvodní trefě nechal rozhodčí obě strany občerstvit a brzy na to přidaly Hamry druhou branku. Tentokrát zaútočily po levé straně a do prudkého centru se ukázkově natáhl Žitka.

Pro hosty se duel nevyvíjel dobře, stále však nebyl ztracený a po pauze přišla trefa naděje. V 57. minutě vyvážel míč z vlastní poloviny Zieris, po přiťuknutí Holubce odcentroval z první Brejcha a v té době už byl Zieris v šestnáctce, jenž povedenou hlavičkou snížil na 2:1.

Šance na zvrat ale Trutnovu dlouho nevydržela. V 60. minutě totiž obrana vyrobila hrubku, které využil znovu Žitka, a když za dalších sedm minut Krejčík hravě upravoval na 4:1, bylo o vítězi rozhodnuto.

Připravení na fotbalový víkend jsou jak fotbalisté, tak i rozhodčí.
Jaroměř loupila na Slavii, Červený Kostelec vyplenil půdu favorizované Police

Bohužel však nebyl zdaleka dořešen konečný výsledek. Ve zbytku zápasu totiž domácí navýšili skóre až na pětibrankový rozdíl a pokaždé k tomu využili rychlý brejk po trutnovské ztrátě míče. Nejprve prokázal důraz Žitka, jenž dokonal hattrick, v poslední minutě se pak z úhlu o tyč trefil střídající Kováčik.

Pro hosty je výše porážky krutým vysvědčením, ještě více je navíc přišpendlila na poslední příčku tabulky.

Fakta – branky: 25. T. Radzinevičius z pen., 32., 60. a 72. Žitka, 67. Krejčík, 90. Kováčik – 57. Zieris. Rozhodčí: J. Bednář. ŽK: 1:1. Diváci: 122. Poločas: 2:0. MFK Trutnov: Šťastný – J. Turner, Zieris, Macek (16. Valášek), Zezula – Štěpánek, M. Knap, P. Holubec (79. Jirousek), Brejcha (67. Balcar) – Rajnoch (79. Meliš), Slavík.