Tohle může náchodské fotbalisty v konečném účtování (minimálně) podzimní části hodně mrzet. V domácím utkání proti Turnovu potřebovala jedenáctka trenéra Karla Krejčíka vyhrát a po brzké penaltové trefě Knespla nebylo ke třem bodům daleko. Zvlášť když mohli Východočeši deset minut před koncem přidat pojistku.

VEDENÍ NÁCHODŠTÍ V ZÁVĚRU NEUDRŽELI

Jenže. Otřepané nedáš – dostaneš platilo i tentokrát a v závěrečných minutách předvedli hosté bleskový obrat. Nejprve využili chyby soupeře (82.), pak se Vencbauer krásně prosadil z trestného kopu (84.) a sedm minut hrůzy dokonal z rychlého protiútoku Prokopec (88.).

Bez bodového zisku opouštěli v sobotu zelený trávník také fotbalisté Dvora Králové nad Labem. Ti se představili na půdě Brandýsa nad Labem a tabulkové postavení jim velelo bodovat.

Ve hře hosté i měli převahu, střelecky však vyšli naprázdno a navíc nechali skóre otevřít soupeře. To když se v nastavení prvního poločasu z pokutového kopu prosadil Folwarczny. Po pauze Dvoráci tlačili, k vyrovnání jim ale nepomohl ani fakt, že řada domácích hráčů dohrávala v křečích.

V DERBY SE DIVÁCI GÓLŮ NEDOČKALI

Nejsledovanějším duelem v regionu bylo pochopitelně derby Trutnova s Novým Bydžovem. Domácí hráči chtěli konečně prolomit zlou bilanci z vlastního trávníku, na kterém na podzim ještě nedokázali vyhrát. V prvním poločase byl tým kouče Vladimíra Markse lepší, převahu ale v branku nepřetavil.

Po pauze bylo vše jinak. Divizní nováček ukazoval, že se v soutěži už zcela zabydlel, na gólové příležitosti byl ale zápas skoupý. Kopat se nejspíš mohly dvě penalty, ani na jedné straně ale sudí při sporných situacích důvod k jejich odpískání nenašel.

Fortuna Divize C, 11. kolo

Trutnov – Nový Bydžov 0:0

Fakta – rozhodčí: Haleš. ŽK: 1:0. Diváci: 128. MFK Trutnov: Hofírek – Macek, Zieris, J. Turner – Marcel Štěpánek, M. Knap, Trávníček (81. Čechovič), J. Tobiáš – Slavík, Rajnoch (66. Jirousek), Zezula (66. Brejcha). RMSK Cidlina Nový Bydžov: Strýhal – Jakub Novák, P. Pokorný, P. Mokošín, Vincour – Trejbal, Štajer, Voldán (54. M. Marek), Zvěřina (82. Schober) – Š. Blažek – M. Holec (46. N. Bekera).

Brandýs nad Labem – Dvůr Králové nad Labem 1:0 (1:0)

Fakta – branka: 45. Folwarczny z pen. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 4:5. Diváci: 130. TJ Dvůr Králové nad Labem: Václavík – T. Picha, John, Prokš, Hruška – Allen, Močkovský, Bína (78. Sojka), M. Hrubý, Suleiman (55. Mertlík) – Vitebský.

Náchod – Turnov 1:3 (1:0)

Fakta – branky: 10. z pen. Knespl – 82. Petr Havel, 84. Vencbauer, 88. Prokopec. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 5:2. ČK: 0:1 (51. trenér Nosek). Diváci: 150. FK Náchod: Baláž – Zámečník, Locker, Punar, Daniel Král – Karel Krejčík ml., L. Knap (73. Adam Čejchan), Jakub Petřík, Knespl (86. Simon) – Světlík (66. Gois), Bičiště.