Jedinou branku přineslo 21. divizní derby v tomto tisíciletí. V 63. minutě ji vstřelil domácí Petr Holubec, jenž proměnil pokutový kop nařízený po souboji trutnovského Valáška s obráncem Dvora Pichou. Největší příležitost hostů na vyrovnání zmařil Hruškovi v nastaveném čase druhé půle gólman Šťastný.

Trutnov – Dvůr Králové 1:0 (0:0)

Na trutnovském stadionu se sešly více než čtyři stovky diváků, s úrovní divizního utkání ale spokojeny být nemohly. První poločas příznivcům obou klubů mnoho gólových příležitostí nenabídl. Vlastně žádnou. Soupeři se soustředili především na defenzívu, a jelikož se dobře znají, nenechaly se obrany zaskočit ani z časté snahy o rychlé protiútoky.

Po přestávce vše směřovalo k třetímu nerozhodnému derby v řadě, nakonec se ale rozhodující okamžik utkání přece jen dostavil. V 61. minutě překročil s míčem vlastní polovinu Zieris, jehož následný pas za obranu našel Valáška. Ten se dostal před šestnáctkou do kontaktu s obráncem Pichou, načež se oba borci poroučeli k zemi a sudí měl jasno – penalta. Zatímco se hlouček hostujících hráčů zlobil, míč si vzal jeden z nejlepších střelců trutnovské divizní historie Holubec. Gólmana Vaníčka poslal do levé strany, sám zamířil do pravé a rázem se mohl radovat nejen z vedoucí, ale nakonec i vítězné trefy.
To druhé platilo i proto, že v posledních vteřinách zápasu se balón snesl k nohám hostujícího Hrušky, jemuž však gólovou ránu zneškodnil vynikajícím zákrokem brankář Šťastný.

Derby patří Trutnovu!

Fakta – branky: 63. Holubec z pen. Rozhodčí: Bednář – Zita, Dujsík. ŽK: 2:1. Diváci: 425. Poločas: 0:0. MFK Trutnov: Šťastný – Turner (64. J. Tobiáš), Makovský, Mařas, Knap – Zieris – Valášek (81. Doubic), Tomčík (84. V. Dvořák), Holubec, Zezula – Brejcha (70. Kejzlar). TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Rejl, Tomeš – Václavek – Friedl (59. Hruška), O. Vaníček (75. Kruliš), Fejk, Knespl – Vitebský (81. Macháček).

Miloš Dvořák, trenér Trutnova: „Jak to v derby bývá, bylo malinko vyhecované. Dvůr jsme viděli na videu, takže jsme na zápas byli vcelku připraveni. To, co hraje, jsme dokázali eliminovat. Mají výborné standardní situace, ze kterých hrozí, ale naštěstí tentokrát z nich nic nebylo. Zápas byl vyrovnaný. Myslím, že v prvním poločase jsme hráli víc na balónu, Dvůr spoléhal na rychlé brejky a náběhy Knespla s Vitebským. Když jsme pak dali na 1:0, tak to samozřejmě začali hrnout nahoru, poslali do hry vysokého Macháčka a Kruliše a hráli to na nákopy. Naše defenziva však šlapala výborně. Vyzdvihl bych výkon Matěje Mařase, jenž na stoperu odehrál opravdu kvalitní utkání. V útoku jsme si počínali lépe než v Benátkách, i když naši mlaďasové jsou stále málo agresivní ve vápně, s výkonem jsem byl ale spokojený. Velmi dobře hrál směrem dopředu Milan Tomčík.“

Milan Ujec, trenér Dvora Králové nad Labem: „Považuji za zbytečné zápas nějak více komentovat. Duel směřoval k bezbrankové remíze, jelikož si žádné z mužstev nedokázalo vypracovat větší šance. Potvrdilo se, že se oba soupeři dokonale znají. Na naší straně tam byly jen příležitosti Fejka a v závěru Hrušky, domácí jsme pustili pouze ke střelám z větší vzdálenosti. Brejky, o které jsme se snažili, nám v první půli byly zastaveny praporkem asistenta rozhodčího, aniž by se o ofsajdy jednalo. Nakonec derby rozhodla naprosto vymyšlená penalta po souboji, který za prvé nebyl v šestnáctce a hlavně ani nebyl faulem.“