Dohromady dvanáctkrát v tomto tisíciletí cestovali dvorští fotbalisté k utkání do Letohradu, s výhrou se však vraceli pouze dvakrát. Aby mohli dál živit naděje na záchranu divizní příslušnosti, potřebovali tu bezpodmínečně přidat třetí výhru. Nestalo se však.

Fotbalisté Dvora Králové nad Labem (modrobílé dresy) a Náchoda sestupem z divize účastníkům krajských soutěží letos pořádně zavařili.
Region se třese. Komu v krajských soutěžích dospělých stále ještě hrozí sestup?

Fortuna Divize C – 29. kolo

Letohrad – Dvůr Králové n. L. 2:0 (1:0)

Hostující trenér Dujsík pro utkání nemohl počítat s pěticí zahraničních opor, když mu v sestavě zbyl pouze Nigerijec Olawoyin. Ten vedle kapitána Vitebského zaujal post druhého stopera, oslabení kádru pak Dvoráci vyřešili přeskupením řad.

Na začátku se tento tah jevil jako správný. Hosté byli soupeři vyrovnaným sokem a v prvním poločase si navíc dokázali vytvářet solidní brankové příležitosti. V té největší propadl dorostenec Machač, když v šestnáctce zcela osamocený mířil vysoko nad letohradskou branku.

To už navíc domácí vedli 1:0. Po křídelní akci zakončoval Hiler, Matula stihl jeho ránu vytěsnit na tyč, na dorážku Šplíchala byl však už krátký.

Na podzim Bydžovští (v červeném) v Dobrovici prohráli. Teď soupeři porážku vrátili.

Chvilku po přestávce to byl opět Machač, který mohl vyrovnat a svému týmu tím vykřesat naději na potřebné vítězství. Vychytal ho ale gólman Janůj a po pár minutách přišel trest. V 54. minutě skvěle převzal Kabourkovu přihrávku Zbudil, jehož podrazil v nadějné pozici Picha a z rukou hlavního rozhodčího viděl coby poslední hráč červenou kartu.

Přesilovku Letohrad využil v 63. minutě. Lorenc krásně přihrál Kabourkovi, jenž sám před Matulou nezaváhal a druhým gólem soupeři definitivně podepsal sestupový ortel.

Fakta – branky: 31. Šplíchal, 63. Kabourek. Rozhodčí: M. Štefan. ŽK: 4:5. ČK: 0:1 (54. Picha). Diváci: 120. FK Letohrad: Janůj – Jiřánek, Nágl, Šponar, Lorenc – R. Macek, Zbudil (71. Kadlec), Šplíchal (60. Chládek), Štěpán, Hiller (71. Netolický) – T. Kabourek (80. D. Veselý). TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – T. Picha, Vitebský, Olawoyin (85. Prokš), P. Šťastný – Rejl, Sojka – M. Hrubý (85. Rydval), Votrubec, Machač – M. Hruška (63. Mertlík).

Tři branky nabídl sobotní souboj Davida s Goliášem, fotbalisté Slovanu Liberec B v něm potvrdili roli favorita.
Rozlučka se ctí. Náchod proti vítězi divize nepropadl, trefil se Papoušek junior

Ohlasy trenérů

Aleš Majvald, trenér FK Letohrad: „Tvrzení, že poslední krok bývá nejtěžší, se potvrdilo i u tohoto utkání. V naší hře bylo dost neklidu a zbrklých řešení, ale naštěstí se nám podařilo vstřelit dvě branky a vyhrát. Ve hře máme hodně rezerv, ale po špatném úvodu jarní části musím kluky pochválit, jak náročné jaro zvládli.“

Martin Hruška, hrající asistent trenéra TJ Dvůr Králové nad Labem: „V utkání jsme nebyli vyloženě horším týmem. Letohrad nás potrestal dvěma góly, přičemž jsme měli i my ne málo příležitostí ke vstřelení branky. Kdybychom šance proměnili, vše mohlo dopadnout i jinak. Vývoj celého utkání ovlivnilo v 55. minutě vyloučení našeho hráče, od té doby už jsme se k brance soupeře hůře dostávali. Letohradu gratuluji k vítězství i záchraně soutěže.“