Vyhrát, v tabulce se posunout na vyšší příčku a po dobu jakkoliv dlouhé pauzy mít dobrou náladu se vzpomínkou na říjnový duel.

Cíl, chcete-li přání, měli oba podkrkonošští účastníci divize stejný, naplnit se však podařil pouze fotbalistům Trutnova, kteří doma vcelku suverénně přehráli Nymburk. Daleko od tříbodové radosti nebyl ani rival z měs-ta na Labi, Dvoráci však tre-stuhodně prováhali šanci na výhru v Horkách nad Jizerou.

Trutnov - Nymburk 3:0 (3:0)

Před čtrnácti dny svěřenci kouče Dvořáka s jediným bodem uzavírali divizní tabulku a před sebou měli důležité bitvy se soupeři podobně „namočenými“ ve spodních vodách.

V Kutné Hoře vyhráli 4:2 a potvrdit výsledek chtěli doma proti Nymburku. Povedlo se. Před prázdnými tribunami Trutnovu vyšel vstup do zápasu, přesněji první poločas.

V jeho 24. minutě otevřel skóre Zezula, jenž na zadní tyči doklepával míč do sítě po přesné přihrávce Brejchy. Uplynulo šest minut, domácím se povedla rychlá kombinace a na jejím konci byl střílený centr Müllera, který si hostující Kotek srazil do vlastní branky – 2:0.

Čtyři minuty před přestávkou zvýšil na tříbrankový rozdíl Marcel Štěpánek a stav 3:0 už si domácí ve druhém poločase pohlídali. V tabulce se Trutnov po osmém kole posunul na dvanáctou příčku.

Fakta – branky: 24. Zezula, 30. vlastní (Kotek), 41. Štěpánek. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: 1:5. Hráno bez diváků. MFK Trutnov: Šťastný – Müller (82. Metlický), Makovský, T. Kraus, M. Knap – Brejcha (82. O. Tobiáš), Zieris, Holubec, Zezula – Jirousek (73. Valášek), Marcel Štěpánek (67. Čech).

Horky n. J. - Dvůr Králové n. L. 5:3 (1:2)

Dvoráci před týdnem na vlastním hřišti přejeli Libiš 6:0 a velmi nadějně se vyvíjel i jejich duel v Horkách. Skóre otevřel už v 10. minutě Ljubojević a po rychlém vyrovnání vrátil hostům náskok Jahoda.

Po hodině hry zvýšil na dvoubrankový rozdíl Maksimović a vše směřovalo k výhře Dvora. V závěrečné čtvrthodině však přišel naprostý kolaps hostujícího mužstva a soupeř čtyřmi góly stav dokonale otočil.

Fakta – branky: 15. Borek, 63. a 81. z pen. Mynář, 75. Horák, 90. Pánek – 10. Ljubojević, 23. Jahoda, 60. Maksimović. Rozhodčí: Švorc. ŽK: 3:1. Hráno bez diváků. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – Klazar, Karal (21. Sojka), Kruliš (84. Vitebský), Hruška – Jahoda, Lukić, Fejk, Ljubojević – J. Dvořák (76. O. Ujec), Maksimović.