Zmar Dvoráci potvrdili v penaltovém rozstřelu, který prohráli 2:4.

Dvůr Králové – Letohrad 1:1 (1:1), penalty 2:4

Zapomenout na nepovedené derby v Trutnově, porazit doma Letohrad a usadit se po třetím kole v horní polovině tabulky. Cíl dvorských fotbalistů byl před včerejším utkáním zřejmý, jeho plnění se ale pro svěřence trenéra Milana Ujce ukázalo být až příliš složité.

Hosté pod Hankův dům přijeli s tradičně hodně defenzivní taktikou, proti které se domácí těžko prosazovali. Když navíc už 6. minutě letohradský Kabourek využil zaváhání dvorské obrany, nevěstil stav 0:1 nic dobrého.

Hned za další čtyři minuty byl ale v šestnáctce nedovoleně zastaven Dvořák a z pokutového kopu srovnal Knespl. Ve zbytku utkání se domácí snažili o nátlakovou hru, k výrazným šancím ale převaha nevedla. Nejblíž vítěznému gólu byl střídající Macháček, jenž ale z malého vápna branku minul.

Dvorský zmar dokonal penaltový rozstřel, který domácí prohráli 2:4.

Fakta – branky: 10. Knespl z pen. – 6. Kabourek. Rozhodčí: Lafek. ŽK: 2:2. Diváci: 350. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha (64. Macháček), Karal, Rejl, Tomeš – Václavek – O. Vaníček, J. Dvořák (72. Chromek), Fejk (84. Hruška), Knespl – Vitebský (81. O. Ujec). FK Letohrad: Martinovský – P. Štěpán, Kundrt, Kail, Strasser – Smíšek (18. Lorenc), Trnka (70. Šponar), J. Štěpán, Zbudil (77. Chládek), Krejčí – Kabourek.

Brankář Trutnova Jan Šťastný na hřišti Ostré čtyřikrát inkasoval.
Ostrá facka. Trutnov po derby inkasoval čtyři branky

Další výsledky 3. kola Fortuna Divize C: Ostrá - Trutnov 4:0, Náchod - Horky nad Jizerou 3:0, Vysoké Mýto - Kutná Hora 2:0, Hlinsko - Kolín 2:1, Poříčany - Nymburk 3:0, Benátky nad Jizerou - Čáslav 2:1, Libiš - Velké Hamry 1:1, pen. 7:8.