Na závěr kalendářního roku si oba rivalové připsali přesvědčivá vítězství. Pouze však na oko. O svých bodových ziscích totiž jak Trutnov, tak fotbalisté Dvora Králové rozhodli až ve druhých poločasech.

Trutnov - Libiš 3:0 (0:0)

Padesát minut trvalo svěřencům trenéra Miloše Dvořáka než stihli překonat obranu snaživého nováčka z Mělnicka.

Fotbalisté Libiše se na trutnovské umělce neprezentovali špatným dojmem, v produktivitě ale jasně dominovali domácí.

Jenže až ve druhém poločase. V 50. minutě se povedeným volejem prosadil kanonýr Holubec a gólové pojistky přidali střídající hráči. Kejzlar byl na hřišti pět minut, když v 70. zvyšoval na 2:0. Konečný účet zápasu podtrhl čtyři minuty před koncem Kamitz, jenž přitom na trávník přišel v minutě 82.

Fakta – branky: 50. Holubec, 70. Kejzlar, 86. Kamitz. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: 1:2. Diváci: 85. MFK Trutnov: Šťastný – M. Knap, Makovský, Mařas, J. Turner (82. M. Kamitz) – Zieris – Valášek (65. M. Kejzlar), Brejcha (74. V. Dvořák), Holubec (88. Marks), Zezula – P. Doubic.

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Utkání se nám herně nevydařilo, ale bodově je pro nás důležité, že jsme se dopracovali na podzimní zisk čtyřiadvaceti bodů. Díky tomu budeme mít klidnější zimu. Soupeř hrál dobře, potrápil nás, kvalitně bránil, ale po prvním gólu musel hru otevřít, což nám vyhovovalo.“

Nymburk - Dvůr Králové 2:5 (1:0)

Dvoráci si na hřiště loňského účastníka skupiny B jeli pro první venkovní tříbodový zisk, po dvaapadesáti minutách ale prohrávali 2:0.

Nymburk vedl rozdílem dvou branek ještě na začátku 68. minuty. Pak ale po rohovém kopu Hrušky snížil Karal a za necelé dvě minuty už bylo vyrovnáno po důrazné teči obrovitého Macháčka.

S nerozhodným stavem se ale Dvoráci nespokojili. Už v 75. minutě otočil skóre svou druhou trefou v utkání kapitán Karal a v závěru zápasu hosté zkoprnělému soupeři přidali ještě dva góly. Prosadili se zkušený Hruška a mladíček Knespl.

Perfektní párty na závěr podzimu. Trutnov i Dvůr po pauze excelovaly.

Fakta – branky: 29. Bohdan z pen., 52. Mařík – 68. a 75. Karal, 69. Macháček, 89. Hruška, 90. Knespl. Rozhodčí: Míč. ŽK: 3:2. Diváci: 140. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Václavek, Tomeš – Vitebský (89. O. Vaníček), Kruliš (46. Macháček), Chromek (46. Knespl), Hruška – J. Dvořák – O. Ujec (87. Friedl).

Jiří Kuneš, trenér TJ Dvůr Králové: „Do zápasu jsme vstoupili vlažně a soupeř nás po zásluze potrestal. Nejprve z pokutového a po přestávce ještě z trestného kopu. Za konečný výsledek vděčíme dostatečně širokému a kvalitnímu kádru, který si takový obrat především za přístup k tréninkům zasloužil.“

Další výsledky 15. kola: Vysoké Mýto – Náchod 2:2, penalty 3:4, Letohrad – Hlinsko 0:0, penalty 3:5, Poříčany – Kolín 0:1, Kutná Hora – Ostrá 3:2, Horky n. J. – Benátky n. J. 0:1, Čáslav – Velké Hamry 4:2.