Dvůr Králové - Benátky 2:0

Po porážce ze hřiště Přepeř chtěli dvorští fotbalisté před vlastním publikem potvrdit, že se jim na podzim doma daří. A povedlo se. Svěřenci trenéra Milana Ujce zde vyhráli popáté v řadě, když navíc potřetí neinkasovali jediný gól.

 Dvůr – Benátky 2:0

Přitom v neděli pod Hankův dům dorazil velmi kvalitní soupeř a také díky němu se od úvodních minut bylo na co koukat. V 17. minutě se ještě domácí Ondřej Ujec zastřeloval, když povedenou ranou div nepřepůlil břevno. Za dalších sedm minut už se ale hráči i diváci radovali. Tomešův pas do šestnáctky prodlužoval Tauchman, Ujec si kličkou přehodil míč na levačku a utěšenou ranou vyhnal všechny pavouky sídlící ve spojnici břevna a levé tyče – 1:0.

Hosté přišlápli plyn a ve 37. minutě zvnějšku orazítkoval tyč Boček. Po chvíli už kotel Benátek zvedal ruce nad hlavu, Šimečkovu hlavičku ale fantasticky vytáhl na roh Jakub Vaníček. Domácí gólman zazářil i ve druhé půli při velké šanci Mižiče a pak už přišla vítězná pojistka. Do otevřené obrany vlétl Vitebský, obránce Sudek jej v šestnáctce srazil k zemi a z nařízené penalty zvýšil na konečných 2:0 střelou doprostřed branky Ondřej Vaníček.

Milan Ujec, trenér Dvora Králové: „Soupeř prokázal velkou sílu a několikrát nás při jeho šancích podržel brankář Vaníček. Důležitý úvodní gól jsme pak vstřelili my, navíc velmi povedený. Ve druhé půli jsme již soupeře do šancí nepouštěli, naopak po faulu na Vitebského přišla pojistka z penalty. Našim příznivcům děkuji za podporu v celé podzimní části.“

Lukáš Jarolím, trenér Benátek: „Vzhledem k náročnému terénu se hrál těžký zápas, ve kterém jsme bohužel prohrávali. Ve druhé půli jsme měli šanci, kdy to Mižičovi vytáhl domácí brankář. Poté soupeř zvýšil na 2:0 z penalty a pro nás už to bylo těžké. Dvůr Králové má dva vysoké stopery, přes které jsme se těžko prosazovali. Ještě jsme si vytvořili nějakou šanci, to ale už bylo na konci zápasu, kdy měl nebezpečnou hlavičku Jimmy.“

Fakta - branky: 24. O. Ujec, 62. z pen. O. Vaníček. Rozhodčí: Hrkal. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0.
TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Karal, Tomeš – Křížek (18. Hruška), Fejk, O. Vaníček, Tauchman (88. Kruliš) – O. Ujec (84. J. Dvořák), Vitebský (78. Rejl).
SK Benátky nad Jizerou: Straka – Kysela, Borovička, Glöckner, Sudek – Kocourek (71. Procházka), Mižič (77. Machů), Šimeček, Boček (82. Košek), Horák (46. Mbah) – Dohnalík (60. Jimmy).

Turnov - Trutnov 1:4

Oba soupeře mezi sebou před utkáním dělilo šest bodů a tak bylo zřejmé, že se bude jednat o velmi důležitý zápas. Lépe do něj vstoupilo domácí mužstvo, které si hned od prvních minut snažilo vytvořit převahu a s ní i gólové šance. Některé tam byly, Havel, Krejčík ani Hodas je ale v gólový úspěch proměnit nedokázali. Neustále ale hrozili i hosté a ti byli i nebezpečnější.

Ve 30. minutě domácí obrana odvrátila dlouhý nákop jen k nohám Holubce, ten za šestnáctkou napřáhl levou nohou a gólman Králíček se za míčem jen ohlédl – 0:1. Také po pauze přišel nápor domácího mužstva.

A tentokrát už svěřenci hrajícího trenéra Papouška udeřili. V 55. minutě Turnov zahrával roh, míč se po teči dostal na hlavu Šimka, jenž z bezprostřední vzdálenosti nezaváhal – 1:1.

Obrat ale nepřišel. Naopak v 69. a 71. minutě hosté dvěma góly definitivně rozhodli. Nejprve se nádhernou ranou z dobrých pětatřiceti metrů trefil do šibenice Zieris, chvíli na to utekl po levé straně Matějka, Zezula ještě obranný val nepropálil, přibíhající Brejcha už však ano – 1:3. V závěru ještě přidal z penalty čtvrtý gól Holubec a Trutnov svého soupeře odsoudil k pádu na poslední 16. příčku.

Zdroj: Youtube

Petr Koubus, trenér Turnova: „Bojovali jsme, vytvořili jsme si velký úvodní tlak, ale koncovka byla tragická. Po obdržených gólech to pak bylo hodně těžké. Snažíme se s tím něco udělat, ještě nás čeká poslední zápas, potom se uvidí, co bude dál."

Miloš Dvořák, trenér Trutnova: „Vycházeli jsme z dobré defenzivy a chodili do rychlých brejků. Kdybychom však proměnili to, co jsme měli proměnit, tak zápas musel skončit třeba 3:7.“

Fakta - branky: 55. J. Šimek – 30. a 83. z pen. Holubec, 69. Zieris, 71. Brejcha. Rozhodčí: Baum. ŽK: 0:1 Diváci: 120. Poločas: 0:1.
FK Turnov: Králíček - Mach, Šimek, Kordík, Beníšek - P. Havel (65. Benek), Dlouhý (75. Němec), Horák, Hodač (89. Veber) - Papoušek (80. Syrovátka), Krejčík.
MFK Trutnov: Šťastný – Vyhnánek (52. Mařas), Macek, Makovský, Turner – Zieris – O. Tobiáš, Holubec, Brejcha (80. Balcar), Zezula (86. J. Tobiáš) – Matějka (89. Voňka).

Další výsledky:
Náchod - Olympia HK/Kratonohy 1:3, Slatiňany - Pardubice B 2:0, Kolín - Čáslav 0:0, na penalty 6:7, Velké Hamry - Vysoké Mýto 2:3, Horky nad Jizerou - Přepeře 0:2, Český Brod - Mšeno/Jablonec 1:2.

Aktuální tabulka:
1.       Mšeno                  14      9         0        1        4      37:17     28
2.       Čáslav                   14      5         6        1        2      26:13     28
3.       Velké Hamry         14      6         3        2        3      29:18     26
4.       Vysoké Mýto         14      6         2        3        3      26:15     25
5.       Benátky                 14      7         1        2        4      27:20     25
6.       Přepeře                 14      7         1        2        4      23:21     25
7.       Pardubice B           14      6         2        2        4      18:13     24
8.       Dvůr Králové         14      6         1        2        5      20:18      22
9.       Horky n. J.             14      5         2        2        5      20:20      21
10.     Český Brod            14      5         2        1        6      24:16      20
11.     Trutnov                 14      4         2        3        5      24:27      19
12.     Slatiňany              14      5         0        3        6       25:32      18
13.     Kolín                     14      3         4         1        6       13:20     18
14.     Náchod                 14      4         1        1        8       13:29      15
15.     Kratonohy             14      3         1        1        9       22:44      12
16.     Turnov                   14      2         1        2        9       10:34     10

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy porazily v 9. kole ŽBL vítěze Českého poháru KP Brno jednoznačně 93:70. Foto: Jan Bartoš
Basketbalová senzace, Trutnov porazil vicemistra ligy o 23 bodů!