A pak že to nejde! Až do třináctého kola čekali fotbalisté Trutnova a Náchoda shodně na úvodní vítězství z domácího trávníku. Přitom zrovna nehostili žádné nazdárky. Jak fotbalisté Hlinska do Podkrkonoší, tak hráči Dobrovice do Náchoda dorazili v rolích papírových favoritů.

ONE MAN SHOW SLAVÍKA

Jenže narazili. Tým z Pardubicka na břehu Úpy odehrál bezbrankový poločas, po přestávce se ale utkání změnilo ve One man show v podání domácího útočníka Jakuba Slavíka. Ten v rozmezí od 61. do 85. minuty nasázel soupeři hattrick a výrazně se tak přičinil o hladké vítězství svého týmu 3:0.

Divizní utkání mezi Náchodem a Dobrovicí bylo plné gólových šancí. Více si jich vypracovali hosté, tři body však brali domácí hráči.
Trefa Krejčíka posunula Náchod z úplného dna tabulky. O víkendu divize pokračuje

Ještě o den dříve nastoupili k utkání proti Dobrovici fotbalisté Náchoda. Právě ti, kteří týden co týden ztrácejí body v závěrečných minutách svých zápasů. Tentokrát se tak nestalo.

Fotbalisté Náchoda ve 13. kole porazili Dobrovici 1:0. Utkání rozhodla trefa Karla Krejčíka mladšího.Fotbalisté Náchoda ve 13. kole porazili Dobrovici 1:0. Utkání rozhodla trefa Karla Krejčíka mladšího.Zdroj: Michal Malý

Svěřenci kouče Karla Krejčíka v první půli přežili několik gólovek soupeře, trefou trenérova syna z první minuty nastaveného času však šli sami do vedení. Po pauze při další velké příležitosti Středočechů zazářil gólman Baláž, dvě minuty před koncem zahodil pokutový kop Punar, výsledek 1:0 ale zůstal v platnosti do konečného hvizdu rozhodčího.

REMÍZY DVORA A BYDŽOVA

Cenné remízy ze hřišť soupeřů o víkendu přivezly celky Nového Bydžova a Dvora Králové nad Labem. Tým trenéra Petra Průchy v zisk jednoho bodu proměnil přestřelku na hřišti Letohradu, kde hosté po prvním poločase vedli o dvě branky, nakonec ale sami pět minut před koncem duelu zachraňovali nerozhodný výsledek 3:3.

Dvoráci v Čáslavi uhráli remízu 1:1, mysleli však na víc. Většinu zápasu totiž hráli netradiční přesilovku deseti proti devíti.

Fortuna Divize C, 13. kolo

FK Čáslav – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:1 (0:1)

Fakta – branky: 60. Konyvka – 44. Močkovský. Rozhodčí: Glogar. ŽK: 2:4. ČK: 2:1 (12. Hajník, 21, Ronovský – 26. Prokš). Diváci: 180. TJ Dvůr Králové nad Labem: Václavík – T. Picha, John, Sojka, Prokš – M. Hrubý, Hruška, Bína, Močkovský (76. Zivr), Reichl (60. Rejl) – Mertlík.

MFK Trutnov – FC Hlinsko v Čechách 3:0 (0:0)

Fakta – branky: 61., 75. a 85. Slavík. Rozhodčí: L. Martínek. ŽK: 3:2. Diváci: 113. MFK Trutnov: T. Hampl – Macek, Zieris, J. Turner (46. Zezula) – Marcel Štěpánek (85. Mařas), M. Knap, Trávníček (80. Balcar), Brejcha (89. Jirousek), J. Tobiáš – Slavík, Čechovič. FC Hlinsko v Čechách: Doležal – Zub (82. Klika), Volf, Portyš, Holec (58. Nevole) – Nemšovský (71. Mayer), Pilný, Králíček, Zelenka – Křižák, Kapanga (82. Hlouš).

FK Náchod – FK Dobrovice 1:0 (1:0)

Fakta – branky: 45. (+1) Krejčík. Rozhodčí: Schmeiser. ŽK: 2:5. Diváci: 160. FK Náchod: Baláž – Zámečník, Locker, Punar, Brich (74. D. Král) – Simon (46. Ansorge), L. Knap, Jakub Petřík, Bičiště (83. Fenz) – Světlík, Krejčík.

FK Letohrad – RMSK Cidlina Nový Bydžov 3:3 (0:2)

Fakta – branky: 57. vlastní (Drobný), 70. a 80. Kabourek – 12. a 45. N. Bekera, 85. Zvěřina. Rozhodčí: Bečvář. ŽK: 3:3. Diváci: 200. FK Letohrad: Janůj – Šponar (46. Jiřánek), Kail, Nágl, Štěpán – Kadlec (46. Chládek), Zbudil, Lorenc, Macek, Šplíchal (84. Hýbl) – Kabourek (90. Klímek). RMSK Cidlina Nový Bydžov: Strýhal – Drobný, Novák (5. Pokorný), P. Mokošín, Vincour – Trejbal, Štajer, Voldán, Marek (64. Zvěřina) – Blažek, N. Bekera (74. Holec).