FORTUNA DIVIZE C

Čáslav – Dvůr Králové 2:2 (0:2), penalty 1:3

Dvorští fotbalisté před týdnem ztratili dva body v domácím duelu s Letohradem a na hřiště Čáslavi tak mířili s touhou získat je zpět. To se také podařilo, ačkoliv průběh utkání naznačoval, že by svěřenci trenéra Milana Ujce mohli myslet i na víc.

A to hlavně zásluhou výkonu v prvním poločase. Úvodní gólový moment nabídla 20. minuta. Nešťastné srážky dvou domácích obránců využil Knespl a umístěnou placírkou nedal gólmanovi šanci. O osm minut později do čáslavské šestnáctky centroval obránce Tomeš a Vitebský netradičně hlavou zvýšil na 0:2. Velká škoda, že hosté nedokázali přidat další góly. Aktivní pojetí hry a řada příležitostí po nich doslova volaly.

Druhý poločas byl ale již o něčem jiném. Domácí vrátil do hry gól Ronovského z 65. minuty a následný tlak proměnil ve vyrovnání osm minut před koncem Richard, jenž se trefil povedenou střelou přes hlavu.

Hosté si pak spravili náladu v penaltovém rozstřelu. V něm byl hrdinou gólman Jakub Vaníček, jenž hned první dva kopy chytil, ve čtvrté sérii pak domácí mířili do tyče.

Fakta – branky: 65. Ronovský, 82. Richard – 20. Knespl, 28. Vitebský. Rozhodčí: Matyš. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 0:2. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Rejl, Tomeš – O. Vaníček, Chromek, Fejk (84. Václavek), Knespl – Vitebský (83. Friedl), Macháček (90. J. Dvořák).

Další výsledky 4. kola: Trutnov - Náchod 4:3, Letohrad - Ostrá 0:3, Hlinsko - Libiš 4:1, Nymburk - Vysoké Mýto 0:2, Kolín – Kutná Hora 1:1, pen. 5:4, V. Hamry – Benátky n. J. 1:1, pen. 5:6, Horky – Poříčany 4:2.