Těm dvoubodový zisk výrazně pomohl v boji o záchranu. Se čtyřiatřiceti body jim patří 11. příčka, Dvůr klesl na sedmou (38 bodů).

Fortuna Divize C

Dvůr Králové – Trutnov 1:1 (0:0), penalty 3:4

Nedělní derby přitáhlo pod Hankův dům 450 diváků a ti byli svědky zajímavého derby, ve kterém nebyla nouze o brankové příležitosti.

Domácí na soupeře vlétli a už ve 2. minutě trutnovský obránce vykopával střelu Tomeše z brankové čáry. Za další minutu Ujec jen těsně minul tyč Šťastného branky a ve 4. minutě hosté na poslední chvíli odvraceli před Knesplem na rohový kop.

Svěřenci kouče Miloše Dvořáka se ke slovu poprvé dostali v minutě 11., trestný kop Zierise ale skončil nad. Slušné šance pak prováhali nejprve domácí Hruška, na druhé straně Matějka, vůbec největší možnost prvního poločasu ale doslova zazdila hostující dvojice Knap – Zieris, která upalovala od poloviny hřiště sama na branku.

Druhý poločas už tak ofenzivní podívanou nepřinesl. Hosté se soustředili na obranu, každou příležitost ale využívali k nebezpečnému brejku. V 52. minutě dlouhý aut Vaníčka neproměnil v gól aktivní Ujec, dělovku Hrušky za pět minut vyboxoval Šťastný. V 66. minutě po nedorozumění dvorské defenzívy mohl skóre otevřít Matějka, asi ještě teď ale neví, jak mohl obrovskou šanci nevyužít.

A pak už to přišlo. V 78. minutě zastavila trutnovskou střelu ruka domácího Václavka. Ten byl vyloučen a z penalty poslal Trutnov do vedení Tobiáš – 0:1.

Na dvoubrankový rozdíl mohl záhy po uklouznutí O. Vaníčka zvýšit Matějka, trestuhodně ale selhal!

Dvorský kouč reagoval nasazením vysokého Macháčka na hrot a právě střídající hráč v 81. minutě hlavou srovnal.

V penaltovém rozstřelu nejprve domácí dva pokutové kopy neproměnili, hosté je ale napodobili ve čtvrté a páté sérii. Přesto nakonec druhý bod mohli slavit.

Fakta – branky: 81. Macháček – 79. O. Tobiáš z pen. Rozhodčí: Kolátor. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (78. Václavek). Diváci: 450. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal (70. J. Dvořák), Kruliš, Tomeš – O. Vaníček, Václavek, Fejk (65. Tauchman), Knespl (46. Vitebský) – O. Ujec (80. Macháček), Hruška. MFK Trutnov: Šťastný – Tobiáš, Makovský, Macek, Mařas – Valášek (58. V. Dvořák), Zieris, Holubec, M. Knap (89. Toman) – Kejzlar (46. Brejcha), Matějka.