Dvanácté místo Trutnov (16 bodů), třinácté Dvůr Králové nad Labem (15), poslední šestnáctá příčka Náchod (12). Pohled na tabulku Fortuna Divize C je pro fanoušky krajského fotbalu hodně nepříjemný.

Jak pořadí po podzimní části naznačuje, v zimě a hlavně pak na jaře budou mít všichni tři rivalové hodně práce. V posledním kole si přitom mohli své pozice výrazně vylepšit, nulová bilance na kontě bodů i vstřelených branek ale nadělala pořádnou paseku.

Velké rozčarování po víkendovém dění panuje v Náchodě a Dvoře Králové nad Labem. V obou klubech si v závěrečném dějství mohli říkat „Konec dobrý, všechno dobré,“ jenže své role proti hratelným soupeřům absolutně nezvládli.

NÁCHODU CHYBĚLA OCHOTA SE PORVAT

Náchodští v sobotu podlehli soupeři z Poříčan a po výsledku 0:2 padli na poslední příčku tabulky.

„Soupeř nás přehrál svým nasazením a důrazem v osobních soubojích. Naopak my jsme byli nedůrazní, chyběl nám pohyb a ochota se poprat o body. Takhle se o záchranu nehraje,“ nastínil Deníku důvody porážky domácí stoper Jiří Podolník.

VELKÉ ZKLAMÁNÍ PANUJE TAKÉ VE DVOŘE

Doma prohrál i rival ze Dvora, který nestačil na soupeře z Kutné Hory (0:1). Tým kouče Jiřího Kuneše měl po celé utkání herní převahu, skórovat však ani jednou nedokázal a naopak ve 20. minutě prvního poločasu sám jednou inkasoval.

„Hosté z minima vytěžili maximum, byli v zápase efektivnější. Chtěli jsme uspět, ale z tohoto zápasu odcházíme hodně zklamáni,“ utrousil po zápase kapitán poražených Martin Hruška.

No a do třetice všeho zlého. Prohrál také Trutnov, který padl na půdě Hlinska 0:1. Vyrovnané utkání rozhodla situace z 58. minuty, ve které se jediným gólem prosadil domácí Jančura.

„Na hrbolatém terénu se nehrál moc pohledný zápas. Domácí měli větší držení míče, ale hrálo se bez šancí. Ve druhé půli vyšla domácím kombinační akce. My jsme se o vyrovnání snažili, ovšem šance jsme si vytvořit ani nemohli,“ hodnotil duel trutnovský středopolař Petr Holubec, jenž poslední větou připomněl až nebývale často zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

Jaro bude krušné (na třetí).

FK Náchod – SK Poříčany 0:2 (0:1)

Fakta – branky: 20. Janda, 76. Skořepa. Rozhodčí: Z. Šimek. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 0:1. FK Náchod: Baláž – Světlík, Podolník (69. Fenz), J. Kabeláč (64. Simon), Volf (64. Šustek) – Vencl, J. Petřík, Brich, Malý – Rojšl (46. Doucek), Hlaváč (86. Gois).

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Sparta Kutná Hora 0:1

Fakta – branka: 20. Veselý. Rozhodčí: Schmeiser. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vladimír Matula – Tomáš Picha, Sojka (64. Martin Otradovský), Klazar, Tomeš – Ráliš – Vítek (86. Machač), Hruška, Rúben Monteiro, Vojtěch Martinec – Vitebský.

FC Hlinsko – MFK Trutnov 1:0 (0:0)

Bitvu dvou východočeských mužstev rozhodla jediná branka v podání Jančury.

Fakta – branka: 58. Jančura. Rozhodčí: Makovička. ŽK: 2:1. Diváci: 180. Poločas: 0:0. FC Hlinsko v Čechách: Jech – Holec, Volf, Stýblo (46. Nevole), Rambousek – Zelenka, Křivka, Portyš (85. Klika), Formáček – Koutný (64. Vukliševič), Hlouš (46. Jančura). MFK Trutnov: Šťastný – Mařas, Zieris, T. Kraus, M. Knap – Jirousek, P. Holubec (71. Rajnoch), Horčička, Štěpánek – P. Brejcha, Slavík (80. Valášek).