Čtyři body ze čtyř zápasů vydolovala ve 14. kole Fortuna Divize C čtveřice krajských zástupců. Vyhrát dokázali pouze fotbalisté Trutnova, kteří se po tříbodovém úspěchu na hřišti Ústí nad Orlicí (3:1) posunuli na velmi solidní pátou příčku tabulky.

TRUTNOVŠTÍ ZÁPAS ROZHODLI ZA POLOČAS

Svěřenci trenéra Vladimíra Markse odehráli jeden z nejlepších prvních poločasů v sezoně. Už ve čtvrté minutě hosty poslal do vedení Marcel Štěpánek, za dalších šest minut zvyšoval na dvoubrankový rozdíl kanonýr Slavík a krátce po uplynutí půlhodiny hry upravil přestávkový stav mladíček Čechovič.

Chlumecký brankář Kryštof Lichtenberg mohl se svým týmem slavit cenný tříbodový zisk.
Cenné výhry 2:1. Béčko Votroků i Chlumec zdolaly kvalitní soky z popředí tabulky

Po pauze sice Východočeši další branku nepřidali, sami naopak jednou inkasovali, mrzet je to ale rozhodně nemuselo. Z horké, loni ještě třetiligové, půdy si odvezli skvělý výsledek.

Na hřiště soupeře o víkendu mířil také nováček z Nového Bydžova, v Dobrovici ale úspěšný výsledek nevybojoval. Jediný gól zápasu vstřelili domácí hráči, když ve 26. minutě rozhodl vyrovnané utkání Pečínka.

Závěrečné snaze hostů o vyrovnání ublížilo vyloučení křídelníka Marka, jenž předčasně pod sprchy zamířil v 89. minutě.

NÁCHODU CENNÝ BOD VYSTŘELIL KNESPL

Velmi solidního výsledku dosáhli na domácím trávníku náchodští fotbalisté. Proti lídrovi tabulky z Liberce srdnatě bojovali celých 90 minut, po penaltě proměněné čtvrt hodiny před koncem hostujícím Yuzvakem to však s nadějemi na bodový zisk nevypadalo dobře. V 88. minutě se ale k trestnému kopu postavil domácí Knespl a přesnou ranou vystřelil svému týmu cennou remízu.

Nečekaně vysokou porážku utržil v sobotu tým Dvora Králové nad Labem, který doma podlehl Letohradu 0:5.

Fortuna Divize C, 14. kolo

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Letohrad 0:5 (0:2)

Fakta – branky: 15. Zbudil, 45. Chládek, 48. Jiřánek, 74. Kabourek, 79. Šplíchal. Rozhodčí: Gerhardt. ŽK: 1:1. Diváci: 250. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – T. Picha, John, Sojka, Hruška – Suleiman, Bína (65. Zivr), Močkovský (58. M. Hák), Prokůpek (46. Reichl), M. Hrubý – Mertlík (37. Vitebský).

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – MFK Trutnov 1:3 (0:3)

Fakta – branky: 57. Pinkava – 4. Štěpánek, 10. Slavík, 35. Čechovič. Rozhodčí: Jiříček. ŽK: 2:1. Diváci: 150. MFK Trutnov: T. Hampl – Macek, Zieris, Zezula – Marcel Štěpánek (84. Rajnoch), M. Knap, Trávníček (62. J. Turner), Brejcha, J. Tobiáš – Slavík (90. Balcar), Čechovič.

FK Náchod – FC Slovan Liberec B 1:1 (0:0)

Fakta – branky: 88. Knespl – 75. Yuzvak z pen. Rozhodčí: Depeš. ŽK: 3:3. Diváci: 105. FK Náchod: Baláž – Zámečník (80. Ansorge), Locker, Punar, Brich – Simon (90. Fenz), L. Knap, Jakub Petřík, Knespl, D. Bičiště (80. Světlík), Krejčík.

FK Dobrovice – RMSK Cidlina Nový Bydžov 1:0 (1:0)

Fakta – branky: 26. Pečínka. Rozhodčí: Nešněra. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (89. Marek). Diváci: 166. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Strýhal – Drobný, Pokorný, P. Mokošín, Vincour – Marek, Štajer, Voldán (73. Špinka), Zvěřina (57. Holec) – Blažek – N. Bekera.