Dvanácté dějství Fortuna Divize C nabídlo kompletní program osmi zápasů a ve třech z nich figurovaly celky z Královéhradeckého kraje.

DVORÁCI V DERBY OTÁČELI Z 0:1 NA 2:1

Nejvíce diváků bylo podle očekávání zvědavo na šlágr odvěkých rivalů Dvora Králové nad Labem a Trutnova. Hosté do derby vstoupili nejlépe jak mohli, když jen pár vteřin po zahájení hry otevřel skóre Brejcha.

Krajská derby v divizi
3. kolo: Náchod – Trutnov 0:1
6. Nový Bydžov – Náchod 2:1
7. Náchod – Dvůr Král. n. L. 2:2
11. Trutnov – Nový Bydžov 0:0
12. Dvůr Král. n. L. – Trutnov 2:1

Tým trenéra Šturmy vrátila do hry povedená kombinační akce, ze které po dvanácti minutách vyrovnal jeden z nejlepších hráčů zápasu Hrubý. Krátce před poločasovou přestávkou došlo ke zranění domácího Suleimana, jehož s otřesem mozku odvezla do nemocnice záchranná služba.

Na místo nigerijského středopolaře poslala dvorská lavička do hry Mertlíka a byl to právě domácí odchovanec, kdo v 67. minutě po závaru před gólmanem Hamplem otočil stav utkání.

Hostům nezbylo než se tlačit do útoku a v jednom momentu zabránilo vyrovnávacímu gólu břevno. Ve zbytku duelu ale domácí soupeře do šancí nepustili a sedmi letech mohli na vlastním hřišti oslavit vítězství v derby.

Dvoráci slaví vítěznou branku z nohy Lukáše Mertlíka.Dvoráci slaví vítěznou branku z nohy Lukáše Mertlíka.Zdroj: Jiří Petr

TŘI BODY BERE I NOVÝ BYDŽOV

Vyhrál také Nový Bydžov, který zásluhou tří branek ve druhém poločase porazil 3:0 silnou Čáslav.

Daleko od tří bodů nebyli ani fotbalisté Náchoda, po trefě Krejčíka vedli ve Velkých Hamrech, o výhru však přišli ve třetí minutě nastaveného času.

Fortuna Divize C, 12. kolo

TJ Dvůr Králové nad Labem – MFK Trutnov 2:1 (1:1)

Fakta – branky: 12. Hrubý, 67. Mertlík – 2. Brejcha. Rozhodčí: Fojtík. ŽK: 5:3. Diváci: 300. TJ Dvůr Králové nad Labem: Matula – T. Picha, John, Rejl, Prokš – Hruška, Bína, Prokůpek (69. Močkovský) M. Hrubý, Suleiman (45. Mertlík) – Vitebský. MFK Trutnov: T. Hampl – Macek, Zieris, Mařas – Marcel Štěpánek (76. Čechovič), M. Knap, Trávníček (62. Rajnoch), P. Holubec, Brejcha (62. J. Tobiáš) – Slavík, Zezula.

FK Velké Hamry – FK Náchod 1:1 (0:1)

Fakta – branky: 90. (+3) Šohaj – 18. Krejčík. Rozhodčí: Bahník. ŽK: 2:1. Diváci: 51. FK Náchod: Baláž – Zámečník, Locker, Punar, Daniel Král – Karel Krejčík ml., L. Knap, Jakub Petřík (90. Ansorge), Knespl – Bičiště (78. Brich), Simon (67. Světlík).

RMSK Cidlina Nový Bydžov – FK Čáslav 3:0 (0:0)

Fakta – branky: 49. Blažek, 65. Marek, 80. Vincour. Rozhodčí: J. Bednář. ŽK: 2:4. Diváci: 185. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Strýhal – Jakub Novák, F. Drobný, P. Mokošín, Vincour – Trejbal, Štajer, Voldán (76. M. Holec), M. Marek – Š. Blažek – N. Bekera (82. D. Hruška).