Turnov – Přepeře 1:1 (1:0), penalty 3:5
Návštěva kola a možná i celé sezony si v pojizerském derby přišla na své. Pomohla k tomu hned úvodní branka. Domácí po nevinné akci tak dlouho ostřelovali Hykovu svatyni, až se po chybě obrany dostal míč k Papouškovi, jenž jako první zachoval chladnou hlavu – 1:0. Vstřelený gól Turnovské povzbudil, z nadějných pozic ale druhý nepřidali, když nejblíž byla jedovatá střela Papouška.

A po pauze přišel trest. Hosté stále více vystrkovali růžky a v 58. minutě se přece jen dočkali srovnání. Rozhodčí Šob po hraničním souboji Hauera se Synkem chvíli váhal, pak ale k velké nevoli domácího mužstva nařídil pokutový kop, z něhož vstřelil stoper Vrabec historicky premiérový gól Přepeř v divizi.

V závěru mohli hosté dokonce skóre dokonale otočit, další branky už ale nepadly.

Přišel tak na řadu penaltový rozstřel a v něm bylo rozhodnuto nezvykle brzy. Domácí Benek s Beníškem nasměrovali pouze do tyče hned úvodní dvě střely, a protože hosté byli stoprocentní, odvezli si z půdy největšího rivala hodně cenné dva body.

Fakta – branky: 7. Papoušek – 58. Vrabec z pen. Rozhodčí: Šob. ŽK: 5:2. Diváci: 1020. FK Turnov: Špína – Tvrdý, Kordík, J. Šimek, Beníšek – P. Havel, Benek, Cigánek (85. Š. Havel), Papoušek (51. Hauer) – M. Horák, Houžvička (14. Taneček). FK Přepeře: Hyka – Krasnický, Vrabec, Nesvadba, J. Petřík ml. – P. Novotný (73. Schubert), Bína, Sedláček, Vaníček – Synek (90. Zezulka), M. Ježek.

Jan Flachbart, trenér FK Turnov: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, dali jsme gól, chtěli takto i pokračovat. Ke konci někteří hráči říkali, že měla být penalta pro nás za ruku v pokutovém území, to ovlivnilo ten závěr. Na penalty se připravujeme a zkoušíme je, ale stejně je to loterie. Trefili jsme dvě tyče a prohráli.“

Josef Petřík ml., hrající trenér FK Přepeře: „Prvních 15 minut byl Turnov lepší, vytvářel si hodně příležitostí. Pak jsme se trochu otrkali a začali se také do šancí dostávat. Po odchodu Papouška Turnovu chyběl nápad, my jsme měli více možností a mohli rozhodnout. Nestalo se. Dva body respektujeme, je tu těžký terén a jsme rádi za ně.“

Neztratí se, ale favoritem nejsou
Když bychom se měli podívat do posledních pěti přepeřských sezon, dal by se divizní nováček směle označit za jednoho z favoritů Fortuna Divize C. Vždyť od svého založení v roce 2013 tento klub v každém ročníku slavil postup. Proč se tedy zastavovat zrovna letos?

Zda bude čtvrtá nejkvalitnější soutěž v zemi pro FK Přepeře výkonnostním stropem, ukáží až následující kola. Už v tom prvním ale tým ukázal, že se v divizi rozhodně neztratí. Pomoci by mu k dobrým výsledkům měly jak letní posily, tak nově vybudovaný sportovní areál v obci.

Osobně ale Přepeře, při vší úctě, k největším favoritům soutěže neřadím. Prim by v letošním ročníku mohly hrát jablonecké Mšeno s Jiřím Štajnerem, loni druhé Vysoké Mýto nebo tradičně hodně silný Kolín.