Tříbrankovou porážkou se ve středu s divizním ročníkem 2018/ 2019 rozloučili fotbalisté Trutnova, kteří na hřišti Velkých Hamrů prohráli hladce 3:0. Domácí tak soupeři oplatili výsledek z podzimní části, kdy svěřenci kouče Miloše Dvořáka nováčka soutěže přestříleli 5:2.

Fortuna Divize C

Velké Hamry - Trutnov 3:0 (1:0)

Už se stalo tradicí, že si divizní týmy závěrečná utkání předehrávají a nejinak tomu bylo letos. Program 30. kola se rozprostřel do čtyř dnů. V případě Trutnova byla však na vině účast řady hráčů na finálovém turnaji UEFA Region's Cupu, na který reprezentace Královéhradeckého kraje vyrazí již tuto neděli.

Zatímco Severočeši před domácí derniérou věděli, že případnou výhrou se v tabulce mohou z dvanácté pozice posunout na devátou, Trutnov motivovala vidina čtvrté příčky a hlavně přeskočení odvěkého rivala ze Dvora Králové.

K tomu, aby se však hostům něco podobného podařilo, potřebovali by ve středu předvést daleko odvážnější a kvalitnější výkon. Což se nestalo.

Nováček byl v utkání lepším týmem a svoji převahu poprvé zúročil šest minut před přestávkou, kdy se před pokutovým územím soupeře zmocnil míče Linka, do šestnáctky jej posunul Radzinevičiusovi, a ten jej skluzem dopravil do sítě.

Krátce po návratu z kabin mohl stejný hráč přidat další branku, penaltu za faul Turnera mu ale gólman Šťastný zneškodnil.

Mrzet to ale aktuálně nejlepšího střelce skupiny C dlouho nemuselo. V 58. minutě totiž vystihl Zierisovu „malou domů“ a sám před Šťastným si již zkušený útočník věděl rady – 2:0. Když za dalších šest minut domácí přidali Rudolfem třetí gól, bylo o výsledku rozhodnuto definitivně.

„Bída, neodehráli jsme vůbec dobrý zápas. V tom počasí to byl od nás slaboučký výkon. Zase jsme se vrátili k našim chybám, kdy jsme hodně kazili rozehrávku, prohrávali všechny souboje a hráli jen po vápno. Tím ale nechci nijak snižovat výkon domácího mužstva, které má šikovné kluky, všichni jsou dobří na balónu, ale my jim holt vše umožnili,“ zhodnotil nepovedený zápas trutnovský lodivod Miloš Dvořák.

Fakta – branky: 39. a 58. Radzinevičius, 64. Rudolf. Rozhodčí: Vyhnanovský. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Trutnov: Šťastný – Turner, Zieris, Makovský, Mařas – O. Tobiáš, Brejcha (72. Landa), V. Dvořák, Valášek (72. Voňka), Knap – Štěpánek (65. Hrnčíř).