Divizní fotbalisté Trutnova v jarní části střídají výhry s prohrami. Na domácí tříbodový zisk zatím pokaždé navázala porážka z venkovního hřiště. Ještě v příštím kole by svěřenci kouče Vladimíra Markse v této posloupnosti rádi pokračovali, pak se však pokusí o změnu.

Fotbalisté Trutnova moc dobře vědí, jaké to je vyhrát soutěžní duel na horké půdě ústecké Jiskry. Povedlo se jim to v říjnu roku 2013 (5:3), přesně o rok později (2:1), opět v říjnu roku 2015 (2:1) a naposledy na začátku listopadu roku 2022 (3:1). V tomto tisíciletí dohromady osm pokusů a z toho čtyři výhry!

close logo MFK Trutnov info Zdroj: archiv Deníku zoom_in logo MFK Trutnov V divizi stěží najdete soupeře, který by tohle hřiště vyplenil vícekrát. Leč pozor. Právě od poslední trutnovské návštěvy tu všichni soupeři prohráli. Výjimkou byla Viktoria Žižkov, která se tu představila v MOL Cupu.

Na seznam neúspěšných se tentokrát zapsal i tým z Podkrkonoší. Rozhodnuto osudu střetnutí bylo prakticky po prvním poločase. Na proměněnou penaltu po faulu na Bednáře spolehlivým exekutorem Chlebounem navázal pěknou ranou do šibenice sám Bednář a přestože snaživý soupeř usiloval ze všech sil o zdramatizování průběhu, favorit mu nic zásadního nedovolil.

Bezpečný dvoubrankový náskok dovedla Jiskra, jak je jejím zvykem, s přehledem do tříbodového finále a na vlastním trávníku zapsala sedmnácté (!) divizní vítězství za sebou.

V tabulce Ústečtí uhájili čtyřbodový náskok na druhé Benátky nad Jizerou. Před aktuálně jedenáctý Trutnov se dostaly Benešov a Dobrovice, která navíc bude dalším soupeřem Východočechů. Duel 21. kola se uskuteční v neděli od 16.30 na břehu Úpy.

Fortuna Divize C – 20. kolo

Ústí nad Orlicí – Trutnov 2:0 (2:0)

Fakta – branky: 27. Chleboun z pen., 32. Bednář. Rozhodčí: Baum. ŽK: 0:2. Diváci: 430. TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: M. Jeřábek – Kozák, Chleboun, Hrnčíř, Langer – T. Hynek (77. J. Stránský), Špatenka, J. Souček (77. Paata), Sokol (67. Faltus) – Tichý (67. Vašek), J. Bednář (89. Skalický). MFK Trutnov: M. Hofírek – J. Balcar (87. P. Holubec), P. Zieris, L. Kundrt, M. Mařas – Š. Čechovič, M. Knap, V. Horčička (64. M. Kruliš), J. Zezula (87. D. Páv) – P. Brejcha (80. M. Trávníček), A. Doležal (64. J. Slavík).

Ohlasy na utkání

Jan Skácel, sekretář TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „Vítězství nad Trutnovem si vážíme. Soupeř je zatím posledním mužstvem, které dokázalo v Ústí nad Orlicí zvítězit, bylo to už v září 2022. O to je tahle vítězná bilance cennější.“

Vladimír Marks, trenér MFK Trutnov: „Na hřišti lídra tabulky jsme chtěli napravit nepovedený dojem z minulého venkovního zápasu v Chrudimi. Herně jsme tentokrát nijak nezaostávali a kromě dvaceti minut na konci prvního poločasu jsme hráli slušný zápas. Jako tradičně rozhodla penalta ve prospěch domácích a výstavní střela Bednáře do šibenice. Nyní nás čeká série zápasů se soupeři ze středu tabulky a pokud se chceme posunout tabulkou výše, musíme bodovat doma i venku.“


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...