Do sezony Trutnov vstoupil pětigólovým přídělem ze hřiště Českého Brodu, podzimní finiš ale týmu vyšel mnohem lépe. Proti velmi obávanému soupeři domácí zahájili zápas dobře a do vedení se dostali již ve 23. minutě. Trestný kop z levé strany zahrával Matějka, na přední tyč si naběhl Holubec a spolupráce dvou trutnovských kanonýrů vedla k první změně skóre. Ta druhá přišla pět minut před přestávkou. Do šestnáctky tentokrát centroval Holubec, Brejcha míč hlavou přiťukl Zierisovi a jeho hlavička (koníček) již zamířila do sítě – 2:0.

Trutnov – Velké Hamry 5:2

Jak domácí zakončili poločas první, tak vstoupili do druhého. Neuběhlo ještě ani devět minut, když váhající rozehrávku soupeře narušil Ondřej Tobiáš, skvělou přihrávkou vybídl k sólu Matějku, a ten jen prokázal, v jaké formě ho podzim zastihl.

Hosté se prosadili až za stavu 3:0. V 66. minutě po rohovém kopu střílel Černý, těsně před Šťastným ještě stihl míč tečovat Radzinevičius a vykřesal pro svůj tým plamínek naděje. Ten ale zhasl záhy. Přesněji o tři minuty později. To vystihl pokus soupeře o malou domů Matějka a svým druhým gólem vrátil na stranu domácích tříbrankový náskok.

Severočeši ještě jednou snížili pěknou trefou střídajícího Vitkoviče, poslední slovo si vzal ale hrdina druhého poločasu Jakub Matějka. Při svém sólu z 84. minuty v šestnáctce doslova „vykoupal“ obránce hostů a střelou na zadní tyč zakončil nejen povedené utkání, ale i celý trutnovský podzim. Sám vsítil již dvanáctý gól v ročníku a společně s přepeřským Jakubem Synkem vévodí statistikám. První polovinu sezony podkrkonošský celek dohrál třemi výhrami v řadě, při nichž nastřílel tucet branek.

Trutnov - Velké Hamry 5:2

Fakta - branky: 23. Holubec, 40. Zieris, 54., 69. a 84. Matějka - 66. Radzinevičius, 81. Vitkovič. Rozhodčí: Vokoun. ŽK: 1:2. Poločas: 2:0. Diváci: 135.
MFK Trutnov: Šťastný – Mařas, Macek (34. Kovář), Makovský, Turner (77. J. Tobiáš) – O. Tobiáš, Zieris, Brejcha, Holubec, Zezula – J. Matějka (89. Voňka).

Čáslav - Dvůr Králové 2:1

Dvorští fotbalisté na půdě druhého celku tabulky potvrdili mizernou bilanci ze hřišť soupeřů. Už po dvaceti minutách hosté prohrávali o dvě branky, brzy ale snížil Tomeš a rodily se i další šance. Ta největší přišla deset minut před koncem, kdy však pokutový kop nasměroval Hruška pouze do tyče.

Fakta - branky: 7. Jícha, 22. Vančura - 25. Tomeš. Rozhodčí: Radina. ŽK: 4:2. Poločas: 2:1. Diváků: 70.
TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček - Ujec, Hruška, Macháček, Picha - K. Vaníček, Fejk, Karal (67. Rejl), Vitebský (84. Knespl) - Tomeš, Tauchman.

Další známé výsledky 15. kola:
Mšeno – Náchod 7:0, Přepeře – Slatiňany 5:0, Pardubice B – Turnov 4:0, Olympia HK – Kolín 0:2, Benátky - Horky 1:0, Vysoké Mýto - Český Brod 1:2.