Víkend snů prožily v sobotu a neděli dva nejsilnější kluby z Podkrkonoší. Trutnovští si pro tři body zajeli do Kutné Hory, rival ze Dvora Králové zase na vlastním hřišti deklasoval soupeře z Libiše.

Dvůr Králové n. L. – Libiš 6:0 (3:0)

Dvoráci si po dvou porážkách v řadě nemohli přát lepší vstup do zápasu. Už po pěti minutách dostal příliš prostoru k zakončení středopolař Lukić a poslal domácí do vedení.

Další branky padly krátce před uplynutím půlhodiny hry. Ve 27. minutě se k trestnému kopu z dobrých pětadvaceti metrů postavil Fejk a utěšenou ranou k tyči zvýšil na 2:0. Uplynuly dvě minuty a hostující brankář inkasoval potřetí, tentokrát se technickou střelou prosadil Maksimović.

O vítězi zápasu bylo po prvním poločase rozhodnuto, domácí ale diváky chtěli bavit dál. A to se jim dařilo. V 57. minutě se pěkně trefil Jahoda, za dalších třináct minut Dvořák proměnil pokutový kop a 74. minuta patřila premiérové trefě. Třetí gólový Srb Ljubojević byl přitom coby střídající hráč na place jen několik vteřin.

Fakta – branky: 5. Lukić, 27. Fejk, 29. Maksimović, 57. Jahoda, 70. Dvořák z pen., 74. Ljubojević. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 4:3. Diváci: 138. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – Picha, Karal (70. O. Ujec), Macháček (23. Kruliš), Tomeš – Vitebský (60. Klazar), Fejk (60. Sojka), Lukić, Jahoda (70. Ljubojević) – J. Dvořák, Maksimović.

Jiří Kuneš, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Konečně jsem si mohl užít zápas bez nervů do posledních minut. Vítězství je zcela zasloužené. Pomohl nám samozřejmě brzký úvodní gól, který hráče uklidnil. Do pauzy jsme se prosadili ještě dvakrát a v převaze pokračovali i po přestávce. Diváci se dočkali dalších pěkných branek a domů určitě odcházeli spokojeni.“

Kutná Hora - Trutnov 2:4 (2:2)

Hosté do Kutné Hory přijeli coby poslední tým tabulky, a když zelený trávník opouštěli, okupoval tuto příčku naopak jejich soupeř. To jen potvrzuje, o jak důležitou bitvu se v sobotu dopoledne ve středních Čechách jednalo.

Trutnovští ji zahájili doslova parádně, když se už po dvou odehraných minutách odrazil míč v šestnáctce před Holubce a zkušený kanonýr nemohl minout – 0:1. Velká škoda, že soupeř snadno vyrovnal. V 9. minutě totiž vystihl nepovedenou malou domů a Marek trestal – 1:1.

Dvořákovi svěřenci šli znovu do vedení v 18. minutě, když se pěknou ranou prosadil Knap, krátce před pauzou však soupeř přímo z rohového kopu znovu odpověděl, když rozhodčí branku uznali za vlastní.

Na startu druhé půle přežili Východočeši klinickou smrt v podobě dvou obrovských příležitostí soupeře. Ten však dvě tutovky nedal, když při té druhé skvěle zasáhl a tým podržel gólman Šťastný. Pravidlo nedáš – dostaneš se potvrdilo deset minut před koncem. Z velké dálky se parádně trefil Brejcha a při domácí snaze o třetí vyrovnání pečetil výhru MFK Zezula.

Fakta – branky: 9. Marek, 42. vlastní (Mařas) – 2. Holubec, 18. Knap, 80. Brejcha, 90. (+3) Zezula. Rozhodčí: Bohata. ŽK: 1:3. Diváci: 47.
MFK Trutnov: Šťastný – Metlický (64. O. Tobiáš), T. Kraus, Makovský, Mařas (87. M. Voňka) – M. Knap, Zieris, Holubec, Brejcha (82. Jirousek), Zezula – Marcel Štěpánek (64. Valášek).

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Začali jsme velice dobře, když jsme šli hned v první minutě do vedení. Bohužel však přišla obrovská chyba a soupeři jsme doslova darovali vyrovnání. Brzy jsme pak šli znovu do náskoku, ale nešťastnou trefou si soupeř zajistil nerozhodný výsledek ještě před pauzou. Začátek druhé půle byl z naší strany katastrofální. Domácím jsme dvakrát namazali a oni šli sami na branku. Jednu tutovku zahodili, pak nás podržel gólman Šťastný. Naštěstí jsme se dostali zpátky do hry a rozhodující moment přišel deset minut před koncem, kdy se ranou z velké dálky prosadil Brejcha. Soupeř otevřel hru, hrál vabank a nám se povedlo náskok ještě navýšit. Myslím, že naše vítězství je zasloužené. Domácí bojovali, při standardkách byli hodně nebezpeční. My ale byli tentokrát fotbalovější. Potřebujeme teď tři body potvrdit doma proti Nymburku.“