Dvorským fotbalistům jej na hřišti Náchoda zajistila trefa útočníka Ondřeje Ujce z 80. minuty.

Trutnov nedokázal navázat na tříbodový zisk z Kolína a před vlastními fanoušky podlehl rezervě druholigových Pardubic 0:2.

Náchod - Dvůr Králové 1:1, pen. 5:4

Až penaltový rozstřel rozsoudil derby, do něhož vstoupili podstatně lépe domácí fotbalisté. První desetiminutovka jasně patřila jim a hned v první minutě šel Náchod brankou Malého do vedení 1:0. Na 1:1 srovnával deset minut před koncem na pokyn AR2 hostující Ujec. V následných penaltách byl šťastnější Náchod.

Jaroslav Panenka, trenér FK Náchod: „Utkání jsme měli zvládnout za tři body. Soupeř vyrovnal z takového gólu-nególu, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Měli jsme dost příležitostí na to, abychom zápas rozhodli. Dvůr měl sice také nějaké šance, ale ty výborně pochytal Peťka Kobos.“

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové: „Naprosto jsme zaspali úvod utkání. Nepozornost v první minutě nás v dalším průběhu zápasu stála hodně sil. Až na úvodní čtvrthodinu se hrál v prvním poločase vyrovnaný zápas. Po pauze jsme měli více ze hry. Šance byly na obou stranách a nakonec se nám podařilo srovnat na zaslouženou remízu. Penalty se nám v poslední době nedaří a bylo tomu tak i nyní.“

Fakta
– branky: 1. Malý – 80. Ujec. Rozhodčí: Trska. ŽK: 3:1. Diváci: 210. Poločas: 1:0.
FK Náchod: Kobos – Moravec, Podolník, Kábrt, Král – Simon, D. Nejman, J. Nejman (86. Sobotka), Hlava (61. Pipek) – Malý, Vencl (74. Brich).
TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Macháček, Křížek – Hruška (74. Knespl), Tauchman (78. Kruliš), O. Vaníček, Vitebský – O. Ujec (90. Rejl), Mertlík (46. Tomeš).

Trutnov - Pardubice B 0:2

Pro leckoho překvapivý, přesto naprosto zasloužený výsledek. Pardubická rezerva byla v Trutnově lepší a do vedení mohla jít už po čtyřech minutách. Hufovi ale penaltu nařízenou za ruku Kováře vystihl Šťastný. A tak hosté udeřili v závěrečné čtvrthodině slepenými góly Mužíka a Hufa.

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Tentokrát jsme bohužel nehráli tak dobře, jako v minulých zápasech doma, ale na druhou stranu musím respektovat kvalitu soupeře, kterému se to opravdu sešlo. Po dvou zbytečných chybách ve dvou minutách jsme si nechali dát dvě branky a už jsme neměli na to, abychom se zvedli a vyrovnali.“

Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice: „Měli jsme dobrý vstup do utkání a již ve čtvrté minutě jsme dostali výhodu pokutového kopu. Bohužel jsme jej neproměnili a další šance, které jsme si vytvořili, jsme rovněž zahodili. Tím jsme si utkání trochu zkomplikovali. Domácí se pouze bránili a do šancí jsme je moc nepouštěli. Je škoda, že jsme herní převahu z prvního poločasu nezužitkovali brankově. Druhá půle byla podobná té první, my jsme trpělivě dobývali branku domácích a ti hrozili zejména po standardních situacích, kterých jsme jim umožnili celkem dost. Utkání se nám podařilo zlomit v náš prospěch okolo 75. minuty, kdy jsme vstřelili dvě branky a zaslouženě si tak připsali další vítězství.“

Fakta – branky: 76. Mužík, 79. Huf. Rozhodčí: Švorc. ŽK: 4:0. Diváci: 128. Poločas: 0:0.
MFK Trutnov: Šťastný - Makovský, Macek (46. Káva), Kovář, Turner - V. Dvořák - O. Tobiáš, Zieris, P. Holubec, Zezula – J. Matějka.
FK Pardubice B: Šmíd - Kühnel, F. Kopřiva, Zukal, Březina – Jarosz (83. Spěvák), Mužík (88. Zelinka), Sokol, Huf (86. Zelenka) – Kašiar (63. Bureš), Šafařík (67. Kudrna).

Další známé výsledky:
Kratonohy - Čáslav 0:2, Vysoké Mýto - Přepeře 1:1, pen. 4:3, V. Hamry - Slatiňany 2:2, pen. 4:1, Turnov - Kolín 1:0, Mšeno - Benátky n. J. 2:3, Český Brod - Horky n. J. 4:1.