Trutnovští hráči přivítají od 15.30 hodin na městském stadionu odvěkého soupeře ze Dvora Králové. Ve vzájemném souboji půjde doslova o šest bodů. Aktuálně desátý Dvůr v předchozích deseti kolech stihl posbírat 14 bodů, dvanáctý Trutnov jich má na svém kontě rovný tucet. Už zítra večer budou ale nějakým způsobem mezi oba soupeře rozděleny další tři body.

Derby nemívá favorita, což je na věky věků známé tvrzení. O sobotním klání to platí dvojnásob. Trutnovu se na podzim více daří na venkovních hřištích, Dvůr zase body sbírá převážně a pouze pod Hankovým domem.

Jedna předpověď je ale hodně pravděpodobná. Někdo nejspíš v devadesát minut trvajícím boji vyhraje. Z dvaceti derby, která proti sobě rivalové v novodobé historii odehráli, totiž žádné neskončilo remízou. Od roku 2003 jich devět vyhráli Dvoráci, jedenáct fotbalisté Trutnova. A pozor, především ta poslední čtyři!

Poslední derby na trutnovské půdě:
Jaro 2016: Trutnov – Dvůr Králové 0:6
Podzim 2016: Trutnov – Dvůr Králové 3:0
Jaro 2018: Trutnov – Dvůr Králové 4:1

Historická bilance podkrkonošských derby od podzimu 2003, kdy se spolu oba soupeři dvakrát potkali v památných bitvách o postup do divize (na podzim vyhrál Trutnov ve Dvoře Králové 3:1, na jaře uspěl výhrou 1:0 soupeř). Od sezony 2006/2007 se pak již rivalové potkávali výhradně v divizní soutěži, kde odehráli celkem 18 vzájemných soubojů.
Z dvaceti soubojů vyhrál Trutnov 11, Dvůr Králové 9, přičemž žádné (!) utkání neskončilo remízou. Skóre vyznívá 38:34 pro Trutnov.

Kanonýr Petr Holubec: „Dvůr porazíme 3:1“

Petře, v sobotu vás čeká okresní derby. Jak se na něj váš trutnovský tým těší?
Těšíme se na něj jako na každý jiný zápas. Rozdíl je v tom, že se s klukama ze Dvora mezi sebou dobře známe, proto se každý chce ukázat ještě o něco víc a utkání má větší náboj.

Petr Holubec útočí.

Vy jste poslední čtyři podkrkonošské šlágry ovládli. Čím to, že se vám v derby poslední dobou tak daří?
Jednoduše jsme ve vzájemných duelech měli větší touhu po vítězství. Chtěli jsme převrátit celkovou bilanci na naši stranu a to se nám také podařilo. Možná nás naši rivalové v posledních duelech i trochu podcenili, ale letos jsme si jisti, že už to určitě neudělají.

Vy na podzim na domácím hřišti ztrácíte příliš bodů. Je právě derby ideální příležitostí k ukončení domácího čekání na výhru?
To máte pravdu, opravdu se nám letos na domácím hřišti moc nedaří. Prohráli jsme na našem stadionu poslední dva zápasy. V derby ale chceme tuto sérii ukončit a konečně před našimi fanoušky naplno bodovat. Vidím to jako ideální příležitost.

Podle posledních zpráv z Trutnova není jisté, zda se bude hrát na umělce nebo na přírodním trávníku. Co byste osobně upřednostnil?
Dobře vím, že se nám proti Dvoru na umělce daří, proto bych já osobně zvolil spíše tento povrch. Naše tráva ke konci podzimní části už není v nejlepším stavu a i pro diváky by bylo lepší, kdybychom hráli na umělé ploše. Na druhou stranu jsou i u nás i hráči, kteří s tím ale nesouhlasí.

Derby obvykle nemívá favorita. Jak to vidíte s tímto? V čem by měl mít Trutnov v sobotu navrch?
Favorita možná zápas nemá, ale my máme dostatečnou motivaci. Chceme soupeře přeskočit v tabulce a dostat se trochu dál od sestupových pozic, které jsou nebezpečně blízko. Měli bychom na Dvoráky hned od začátku zatlačit a ukázat jim, kdo hraje na domácím hřišti.

Právě vy jste zatím posledním aktivním hráčem, který se střelecky prosadil ve vzájemných soubojích. Věříte, že se prosadíte i v sobotu? A troufnete si tipnout výsledek?
Protože už nějaký čas nastupuji ve středu zálohy, tak moc gólů nedávám. V sobotu mě bude úplně stačit, když vyhrajeme a já k tomu pomohu třeba nějakou přihrávkou. Myslím, že Dvůr porazíme 3:1. 

Útočník Ondřej Ujec: „Nálada je pozitivní, jedeme vyhrát“

Ondro, v sobotu vás čeká derby na hřišti Trutnova. Vy nejste rodilým Dvorákem, přesto, platí i pro vás, že tenhle zápas je prostě něčím víc než ostatní duely?
Určitě ano. Všem nám je v kabině jasné, že mezi oběma soupeři panuje velká rivalita. Jde o zápas, který je víc „vyhrocený” než jiné zápasy a my se jej budeme snažit vyhrát.

Útočník  Ondřej Ujec v akci.

Dvůr ale poslední čtyři derby s Trutnovem prohrál. To není vůbec lichotivá bilance! Posledně jste právě vy na jejich hřišti skóroval, ale na body gól nestačil. Jak bude potřeba v sobotu hrát, abyste sérii porážek ukončili?
Je pravda, že se nám poslední derby nevydařila, ale nyní chceme tuto sérii ukončit. Aby se tak stalo, musíme předvést takový výkon, jaký jsme předváděli v posledních třech zápasech. Nebát se kombinovat. Hlavně se soustředit pouze na fotbal a ne na ostatní věci.

Poslední zápasy se vám vcelku vydařily. Půjdete tedy do utkání pozitivně naladěni?
Nálada v našem týmu je stále pozitivní. Tím spíš, že se nám poslední duely vydařily. Ač jde ale o derby, pro nás se nic nemění. Stejně jako do jiných utkání jdeme s cílem vyhrát.

Podle všeho by se mělo hrát na umělém trávníku. Hádám, že z toho nemáte úplnou radost.
To je samozřejmě pravda, na umělku se nikomu nechce. Rozhodně si nemyslím, že by se zápas v takovém počasí měl odsouvat na umělý trávník. Zvlášť, když má soupeř kvalitní hřiště. Uvidíme ale v sobotu, na čem se bude hrát. Domácím týmem je Trutnov a je pouze na něm, pro jaký povrch se rozhodne.

Sestava vašeho soupeře je z velké části tvořená místními odchovanci. Na koho si podle vás budete muset dát největší pozor?
Asi největším jménem v sestavě Trutnova je Petr Zieris, jenž přišel v létě z Varnsdorfu. My se ale nemůžeme a ani nechceme soustředit na individuality. Víme, že Trutnov je silný hlavně v kolektivním pojetí hry a i my se budeme muset soustředit na celý tým.

S jakým výsledkem budete v sobotu spokojen a na co byste nalákal dvorské fanoušky?
To je na závěr velmi jednoduchá otázka. Samozřejmě budu spokojen pouze s vítězstvím, a jak už tu padlo, s ukončením naší nelichotivé bilance s Trutnovem. Za celý tým mohu říct, že budeme je rádi, když nás fanoušci dorazí podpořit a pomohou nám důležitý zápas zvládnout.