Sám trenér Zdenko Frťala po pondělní remíze v Jihlavě (zlatý bod!) láteřil. Výkon se mu nelíbil, byť plichta udržela hradecké fotbalisty v boji o baráž o ligu.

„Prezentoval jsem to i já, že jsme v křeči,“ připomněl kouč o tři dny později.

Mluvil ve čtvrtek večer, kdy stadion v Malšovicích ozářilo slunce. To skutečné, ale také symbolické. Votroci totiž ve 22. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY až nečekaně přejeli silný Žižkov, do té chvíle třetí celek tabulky.

5:0, to je mazec.

Hradečtí fotbslisté slaví druhý gól do sítě Žižkova.
Tři rány za 17 minut. A tak dál

„Vítězství přišlo v pravou chvíli,“ neskrýval spokojenost Frťala. „Říkali jsme si, že to může být zápas, který vše zlomí. Ve druhé půli jsme se už bavili fotbalem, všem nám moc chutnalo,“ smál se útočník Erik Prekop, autor první, tedy nakonec vítězné trefy.

Zásadní vliv na výsledek měl úvod. „Byl excelentní. Patnáct, dvacet minut bylo úžasných, to trenér, potažmo hráči, málokdy zažijí,“ hodnotil kouč. Ve 22. minutě vedli domácí 3:0, hosté, kteří dorazili se zvučnými jmény v sestavě (Švenger, Vůch, Súkenník…) vůbecnestíhali.

„Myslím, že sem prijeli s tím, že nás přejedou na plné čáře. Ale my jsme dali první gól a řekli jsme si, že nepolevíme,“ pronesl kapitán Adam Vlkanova, bez debat muž podvečera se dvěma góly a jednou brilantní asistencí.

„Jeho hlavní předností je, že se nezalekne žádné situace. To ale očekávám i od dalších. Může se stát, že nebude mít formu, pak to musejí převzít další,“ pochválil lídra Frťala.

Útočník Martin Holec zařídil jedinou branku utkání.
Fotbalový Region's Cup: Cesta začíná

Proti Žižkovu to tak bylo. Dobře hráli všichni, zaváleli například Prekop či další střelec Christian Frýdek. Nyní je ale potřebné pokračovat v rozletu. V pondělí se Hradečtí předvedou na Vyšehradě, pak je čekají lídři tabulky Brno a Pardubice.

„Pokud to na Vyšehradě nepotvrdíme, trošku výhru nad Žižkovem degradujeme,“ uvědomoval si Vlkanova. „Musíme takhle hrát každý zápas, máme výborný tým, výborné hráče, ve druhé lize nemusíme mít problém porazit kohokoli,“ řekl Frýdek.

Snad to tak bude a křeč posledních dvou týdnů se ztratí v boji o postup do ligové baráže.