Náchodský deník v úterý přinesl informaci o odchodu polického útočníka Damaniho Camary do druholigového Varnsdorfu. V nadcházejícím ročníku se tak klub z Police nad Metují bude muset již obejít bez branek svého letos elitního střelce.

A jaký že vlastně Damani Camara z pohledu polického prostředí byl nejen na hřišti, ale i mimo něj? To prozradil další skvělý fotbalista a střelec Jakub Matějka:

„Tím, že nemusel chodit do práce, tak se mohl naplno věnovat fotbalu. Ráno chodil do posilovny a za celý rok v Polici nevynechal jediný trénink. Do kabiny zapadl snadno. Už od začátku jsme věděli, že si můžeme vzájemně pomoci a to se nakonec povedlo. Měl rád český humor, české holky, ale naše jídlo ani pivo ho nenadchlo. Když si chtěl udělat radost, tak dal si kolu a k tomu nudle nebo pizzu. Celá kabina mu přeje, aby se prosadil a udělal reklamu polickému fotbalu ve vyšší soutěži.“

close Druholigový Varnsdorf se stává novou adresou osmadvacetiletého útočníka z Ohia Damaniho Camary. Prosadí se borec v celostátní soutěži? info Zdroj: archiv Deníku zoom_in Druholigový Varnsdorf se stává novou adresou osmadvacetiletého útočníka z Ohia Damaniho Camary. Prosadí se borec v celostátní soutěži?

Matějka ale nebyl jediným, koho se Deníku podařilo oslovit. Své si ke svému svěřenci řekl i další spoluhráč Josef Klapkovský a trenér Libor Vacho:

„Na hřišti doslova ‚zabiják‘, což bylo jasné už od prvního tréninku. Uměl dát gól doslova z každé pozice. V kabině už byl ale tišší, naslouchal pokynům, ale jak si pustil reprák se svojí hudbou, hned o něm každý věděl (úsměv). Co se mu u nás nejvíce líbilo, ale pivo ho nijak nezaujalo,“ popsal Camaru polický kouč.

close logo Spartak Police nad Metují info Zdroj: archiv Deníku zoom_in logo Spartak Police nad Metují „Na hřišti byl Dam jedním slovem rozdílovým hráčem. Uměli jsme si o něj narazit na soupeřově polovině, ve finální fázi, kdy už jsme se pohybovali okolo šestnáctky soupeře, zase buď obešel obránce a zakončoval sám, nebo připravil míč do lepší pozice spoluhráči. Většinou by se od takového útočníka čekalo, že bude při hře sobečtější, ale myslím, že na to kolik gólů sám dal, dost jich i připravil. Mohu mluvit i za sebe. V posledním utkání mi nechal penaltu, ale já hattrick svým lajdáctvím odmítl,“ uznale chválil dnes již bývalého spoluhráče Josef Klapkovský.

Mimochodem k chování vně hřiště ještě dodal: „Co se týče mimo hřiště, i tam zapadl úplně v pohodě. Většinu času byl klidný, ale uměl i zavtipkovat a udělat show. Třeba po cestě z Libčan nám předvedl jeho podání rapera Drakea a musím říct, že to bylo jako originál (směje se).“

Podívejte se, komu Camara střílel branky

Fantastická střelecká bilance Damaniho Camary neušla hledáčku druholigového Varnsdorfu a tak si připomeňme, komu že osmadvacetiletý borec v sezoně Votrok Krajského přeboru branky sázel. Na podzim zaznamenal dvacet tref, na jaře o jednu více. Pokaždé stihl tři hattricky, dohromady tedy šest! Rekordním zápasem byl jarní střet s Jičínem. Zatímco v první polovině sezony tomuto soupeři nasázel góly tři, v odvetě dokonce čtyři. Jen v šesti duelech sezony se stalo, že by Damani neskóroval. Nenašel se však žádný z patnácti soupeřů, jehož obranu by během sezony alespoň jednou nepřekonal. A to přitom na startu ročníku proti Rychnovu nad Kněžnou a Červenému Kostelci nehrál.

Hattrick Camara vstřelil na podzim proti České Skalici, Libčanům, na jaře proti Třebši, Týništi nad Orlicí a hned dvakrát v sezoně Jičínu (3+4).

Bilance proti jednotlivým soupeřům – 7 branek: Jičín. 4 branky: Třebeš, Týniště nad Orlicí. 3 branky: Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Chlumec nad Cidlinou B, Lázně Bělohrad, Česká Skalice, Libčany. 2 branky: Jaroměř, Dobruška. 1 branka: Rychnov nad Kněžnou, Červený Kostelec, Solnice, Náchod.

Kamarádi z jedné kabiny pochopitelně měli pro svého kamaráda pouze slova chvály. Jak ale okomentoval Damani Camaru jeden ze soupeřů, v tomto případě elitní obránce Dvora Králové nad Labem Tomáš Picha?

„Pro obránce je velice nepříjemný, protože je hodně stabilní v soubojích, má silné nohy a těžko se předskakuje. Když jsme hráli v Polici, viseli jsme na něm se spoluhráčem Davidem Vitebským dva a stejně jsme ho neodstavili od míče. K tomu má ještě výbornou kopací techniku i výběr místa.“

Jak vidno Damani Camara by se ani ve vyšší soutěži nemusel ztratit. Votrok Krajský přebor v Královéhradeckém kraji svými výkony rozhodně přerostl.


Načítám tabulku ...

VZPOMÍNKA NA TELEVIZNÍ DERBY POLICE S NÁCHODEM:

Dycky Spartak: Police dávala fotbalovou lekci - jak na hřišti, tak i v hledišti | Video: Tomáš „Boban" Šolc