Změna plánu ho dozajista nezarmoutila. Votroci totiž zdolali Dynamo, první celek tabulky, 1:0 a ukončili jeho vítěznou sérii trvající obdivuhodných dvanáct střetnutí. Hradec tak dál sní o baráži o první ligu.

Poražený týdne v kraji: Opočno v krizi. Podzimní král dostává facky

Nejde to. Fotbalisté Opočna, kteří po podzimu vedli tabulku krajské I. B třídy, na jaře tápou. Ze sedmi zápasů vytěžili stejný počet bodů, dostali už dvakrát více gólů než za celou první polovinu soutěže a ve skupině B se propadli na páté místo. Trápení Spartaku vyvrcholilo o víkendu,v Třebechovicích - dostal nářez 0:7! Hattrick vstřelil Zdeněk Sehnal. Opočno inkasovalo sedm gólů na jaře už podruhé, „Mrzí mě, že nejsme schopni se od začátku sezony sejít v kompletní sestavě,“ poukázal už tehdy na důvod asistent Tomáš Přibyl.

Komentář Jiřího Fejgla: I fráze platí: Tak určitě

Sportovci - a fotbalisté obzvlášť - jsou často zesměšňováni kvůli frázím, které při rozhovorech vypouštějí z pusy. Například: Míč je kulatý. (Opravdu?) Když nedáme gól, nevyhrajeme. (Kdo by to byl řekl?) Každý zápas začíná 0:0 (Jak neuvěřitelně objevné…) Chybělo nám štěstíčko. (Lze zaměnit za srdíčko).

Jenže občas i tyto otravné výroky mohou být na místě. Jako nyní, v případě hradeckých fotbalistů, kteří bojují o třetí místo ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a tím pádem možnost zahrát si baráž o první ligu.

Soubor kouče Zdenka Frťaly čekají čtyři velká finále. Začne to zítra v Brně, potom dorazí Ústí nad Labem, po kterém přijde zájezd (krátký) do Pardubic. A na konec Táborsko.

Hradečtí na tento program však nesmí myslet. Musí si prostě připomenout staré známé klišé: „Jdeme zápas od zápasu.“
Zvládnou to? Věřme, že… „Tak určitě!“