Když prohráváte 25 minut před koncem 0:3, asi málokdo si myslí, že utkání bude mít jiného vítěze. To ale neplatilo v zápase I. A třídy v Sobotce. Fotbalisté Kunčic prohrávali právě o tři branky, ale v závěru dokázali skóre dorovnat a pak ještě ovládli penaltový rozstřel (3:3, pen. 3:5). Bystřian takz prohraného zápasu udělal vítězný a mohl slavit cenný dvoubodový zisk.

Strůjcem velkého obratu byl hrající trenér hostů Martin Nun, jenž se jako žolík sám nasadil v 64. minutě do hry. Po svém příchodu sice musel skousnout ještě třetí inkasovaný gól, ale pak už to jelo jako po másle. Nun sám vstřelil během deseti minut dva góly, mezi tím přidal třetí trefu Luboš Ponikelský.

Když jste šel na plac, věřil jste, že ještě duel otočíte?

Samozřejmě věřil, když jsem tam šel, bylo to jen 2:0. Ale hned jsme dostali třetí branku a už to bylo horší.

To vás natolik nakopl předchozí špatný výkon vašich svěřenců, že jste tam ty góly dotlačil sám?

(úsměv) Po mém příchodu se změnil styl hry z běhavého fotbalu na chodící, a tak byl soupeř zaskočen…

Zápas jste mohli rozhodnout dokonce v normální hrací době. Co jste svým hráčům řekl po příchodu na hřiště, že se jejich hra takhle změnila?

Nic jsem jim neřekl. V našem mužstvu je jedenáct introvertů ale i skvělých fotbalistů, tak byl potřeba někdo hlasitější.

Hrající trenér kunčického Bystřianu Martin Nun.Hrající trenér kunčického Bystřianu Martin Nun.Zdroj: archiv

V minulých sezonách jste střílel góly v okresních soutěžích na Hradecku v dresu Kratonoh, od nové sezony jste se zaregistroval jako hráč v Kunčicích a střelecky se vám daří i v kraji. Vypadá to, že rozdíl čtyř soutěží vám vůbec nevadí?

Vadí. Chodím na hřiště jen na půl hodiny a bolí to o den víc…

Naskočil byste v sobotu do hry,i kdyby bylo skóre vyrovnané?

Určitě. Byl jsem připraven a počítal jsem s tím.

Odkud se vám vede lépe tým – přímo z hrací plochy nebo z lavičky?

Z lavičky. Ale pokud budu mužstvu prospěšný i na hřišti, tak třicet minut ještě zvládnu.

Jsou odehrané čtyři zápasy, dvakrát jste prohráli a dvakrát vyhráli na penalty. Je právě toto disciplína, ve které byste podle vás mohli získávat body i v dalším průběhu sezony?

Ano. Penalty trénujeme, ale raději bych vyhrával za tři body…

Na jakých pozicích byste se chtěli pohybovat v dalším průběhu soutěže?

V klidném středu tabulky.

Hodláte ještě tým Bystřianu posílit?

Rozhodně. Tento týden jsme dotáhli tři přestupy – dva hráče věkem ještě dorostence z FC Hradec Králové a potom velkou posilu do obraných řad – Michala Kouřila z Vysokého Mýta.

Koho v I. A třídě favorizujete na nejvyšší příčky a boj o postup do krajského přeboru?

Původně jsem si myslel, že Týniště, ale nyní to vypadá na Solnici.