Trutnov v poháru končí, Dvůr se chystá na Živanice

Trutnov/Dvůr Králové - Jeden tým z předkola fotbalového MOL Cup vypadl, druhý postupuje. Trutnov nestačil ve Slatiňanech na divizního nováčka. Dvůr naopak po zlepšeném výkonu ve druhém poločase vyřadil Český Brod. Postup si rovněž zajistily týmy Náchoda a Vysokého Mýta, které využily domácího prostředí. Vyřazeny byly naopak Libčany.

6.8.2018

MARTIN HRUŠKA v utkání předkola MOL cupu proti Českému Brodu navázal na své výkony z jarní části minulé sezony. Duel rozhodl vítězným gólem, na který mu přihrál Zdeněk Tauchman.Foto: Lukáš Hloušek

Slatiňany - Trutnov 2:1

Vítěz se v 1. kole utká s FC Hradec Králové

Předkolo MOL Cupu nabídlo divizní ochutnávku slatiňanským fanouškům, nováček divize C hostil konkurenční, ale v tomto duelu oslabený Trutnov. I přesto, že Spartak inkasoval již v šesté minutě po střele Jakuba Matějky, dokázal se z gólu otřepat a během chvíle skóre otočil ve svůj prospěch. Domácí v sestavě s futsalisty v čele s Lukášem Rešetárem odpověděli hned o tři minuty později, kdy hlavou přesně zakončil Jindřich Václavek a chvíli na to proměnil pokutový kop Tomáš Koudelka.

Jenže ofenzivní smršť neměla dlouhého trvání, do konce utkání již branka nepadla. Slatiňany po sympatickém výkonu přehrály Trutnov výsledkem 2:1. „Zaslouženě jsme vyhráli. Podali jsme kvalitní výkon, vytvořili jsme si více šancí a mohu být spokojen. Kluci v teple bojovali,“ chválil své svěřence trenér Petr Myška.

Již 15. srpna čeká jeho Spartak souboj s druholigovým Hradcem Králové. „Těšíme se, zápas bude svátkem pro diváky i pro nás,“ zve fanoušky hlavní kouč Spartaku.

Fakta – branky: 9. Václavek, 17. z pen. Koudelka – 6. Matějka. Rozhodčí: Janíček – Štuk, Hrkal. ŽK: 0:1. Diváci: 110. Poločas: 2:1.
SK Spartak Slatiňany: Vostradovský – Novotný, Valda (69. Ráliš), Hauf, Hanč – Slováček, Vladyka, Koudelka, Rešetár (73. Koblasa) – Václavek, Vácha (81. Luptovský).
MFK Trutnov: Šťastný – Tobiaš, Hejna (61. Macek), Vyhnánek, Mařas – Balcar (81. Handlíř), Brejcha (79. Herout), Dvořák, Matějka, Zezula – Káva.

Dvůr Králové - Český Brod 2:0

Vítěz se v 1. kole utká se Sokolem Živanice

Před pěknou návštěvou dvorští fotbalisté oslavili postup do dalšího kola. Úvodní půlhodina patřila soupeři, rozhodující momenty ale přišly po pauze. Nejprve se v 61. minutě po chybě brodské obrany prosadil Hruška a o dvacet minut později přidal pojistku Mertlík.

Fakta – branky: 61. Hruška, 81. Mertlík. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 3:2. Diváci: 340.
TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, O. Vaníček, Tomeš – Vitebský (35. Hruška), Tauchman, Dvořák, Fejk (46. Mertlík), Knespl – O. Ujec (81. Karal).

Náchod - Mšeno-Jablonec 2:1

Vítěz se v 1. kole utká s SK Převýšov

Souboj divizních mužstev vyzněl lépe pro domácího nováčka, který byl efektivnější v koncovce. Na úvodní branku Vaněčka dokázali hosté dirigovaní exligistou Štajnerem odpovědět po změně stran Rozkovcem. Když tlak Mšena sílil, předvedli domácí krásnou kombinaci, na jejímž konci byl mladíček Pavlíček, jenž rozhodl – 2:1..

Fakta – branky: 21. Vaněček, 74. Pavlíček – 63. Rozkovec. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. FK Náchod: Kobos – Růžička, Podolník, Kábrt, Král – Simon, D. Nejman, J. Nejman, Hlava (79. Donát) – Vaněček (35. Pavlíček), Rojšl (90. O. Nejman).

Libčany - Brandýs nad Labem 0:1

Vítěz se v 1. kole utká s FK Viktoria Žižkov

Hostující divizní celek byl v utkání přece jen o něco fotbalovější a nakonec zřejmě zaslouženě zvítězil. O jedinou branku zápasu se postaral hráč s ligovými zkušenostmi David Folwarczny, jenž dopravil míč do sítě přesnou hlavičkou po centru ze strany. Libčanský tým se i přes prohru za výkon rozhodně nemusí stydět.

Fakta – branka: 77. David Folwarczny. Rozhodčí: J. Dujsík. Utkání se hrálo bez karet. Diváci: 400. Poločas: 0:0. SK Libčany: Tošovský – Friedl, Rompotl, Mařas, Pohořálek (68. D. Hůlka) – Jiřík, Šejvl, Chromek, Krejčík – Hubička (76. M. Černý), M. Hofman.

Vysoké Mýto - Kolín 3:2

Vítěz se v 1. kole utká s Jiskrou Ústí nad Orlicí

Bude se hrát atraktivní derby. Rozhodla o tom branka střídajícího Rezka deset minut před koncem, díky níž Mýto porazilo Kolín těsně 3:2. Domácí šli do vedení po trefě Tlapáka, jenže poté se prosadili dvakrát hosté a domácí museli dotahovat. Povedlo se a Mýto mohlo slavit.

Fakta – branky: 10. Tlapák, 33. Kopřiva, 80. Rezek – 16. Biško, 30. Veselý. Rozhodčí: Němec. ŽK: 2:2. Diváci: 195. Poločas: 2:2. SK Vysoké Mýto: Černík – Žák, Dvořák (26. Mokrejš), Valášek, Hock – Štěpán (90. Benda), Kouřil, Novák (67. Rezek), Tomášek, Kopřiva (91. Fišer) – Tlapák (81. Štanglica).

Lanškroun - Olympia-Kratonohy 2:1

Vítěz se v 1. kole utká s FK Pardubice

Ani rychlá branka favoritovi nepomohla. Lanškroun dvěma góly stav otočil a zaslouženě postoupil.

Fakta – branky: 11. a 64. z pen. Savych – 3. O. Kraják. Rozhodčí: Raplík. ŽK: 5:4. ČK: 0:1 (73. T. Kabeláč). Diváci: 300. Poločas: 1:1. TJ FO Lanškroun: Ehrenberger – Vaníček, Pavelka, Popelář, Karlík – Savych, Richtr (89. Urban), Krejsar (90. Stasiowski), Doležal (82. Marek), Komínek – Ptáček. FC Olympia Hradec Králové-FK Kratonohy: Finke – Václavek, Prouza, T. Kabeláč, J. Kabeláč (46. Trnka), Ličman (46. Zbudil) – Chocholatý (83. Čihák), L. Kraják, O. Kraják – Bareš (70. Jirásek), Štoček.

Autor: Pavel Král, Redakce

6.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 22 000 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků Manipulant, řidič C recyklační firmy. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MANIPULANT, ŘIDIČ C - svědčení k obsluze vysokozdvižného vozíku, praxe v řízení vysokozdvižného vozíku min. 1 rok, výhodou ŘP skupiny C, profesní průkaz řidiče, praxe v řízení nákladních vozidel , bezúhonnost. Pracoviště: Lipkova s.r.o., Lipová, č.p. 19, 543 03 Vrchlabí 3. Informace: Renata Lipkova, +420 606 371 766.

Výroba - Výroba Správci objektů 20 000 Kč

Správci objektů Údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ÚDRŽBÁŘ - vyuč., manuální zručnost, ŘP skupiny B , nástup možný ihned. Pracoviště: Cz - faci prag s.r.o. - hotel patria, Náchodská, č.p. 358, 541 01 Trutnov 1. Informace: Marcela Langová, +420 499 815 329.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 000 Kč

Pomocní skladníci SKLADNÍK DO SKLADU MTZ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme : PRAXE VE SKLADU VÍTÁNA , ochota a odpovědný přístup, samostatnost, flexibilita., Požadujeme řidičský průkaz na VZV.Práce na PC výhodou., , kontakt: e-mailem. Pracoviště: Fashion style - postforming elemente, s.r.o., Bořkovská, č.p. 627, 513 01 Semily. Informace: Semecká-Cellerová, +420 481 622 046.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 18 000 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ - spolehlivost, ubytování a strava zajištěna. Pracoviště: Miroslav šimáček - hotel esprit, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: Miroslav Šimáček, +420 602 119 909.

JEDINÝ PODKRKONOŠSKÝ střelec z úvodního kola je trutnovský Josef Zezula. Ani jeho gól ale na úvodní podzimní body nestačil.

Tohle už tu bylo. Fotbalový start s nulou

Úspěch Evy Vrabcové Nývltové
10

Maratonský bronz. Vrabcová Nývltová dosáhla největšího úspěchu kariéry

Hofmann zastínil i Kadlece. Utkání s Olomoucí bylo výjimečné, přiznává

/ROZHOVOR/ Odehrál nejlepší zápas kariéry, poprvé v jednom utkání nejvyšší české fotbalové soutěže vstřelil dvě branky. Stoper Slovácka Stanislav Hofmann byl ústřední postavou domácího mužstva proti silné Olomouci.