Východočeši se na turnaji, jehož část živě přenášela televizní stanice O2TV, rozhodně neztratili. Žáci z Hostinného mezi šestnáctkou finalistů dokončili turnaj na slušném jedenáctém místě, malotřídka z Dohalic se v konkurenci osmi nejlepších škol v zemi umístila na páté pozici a stejnou příčku obsadili v šestnáctičlenném startovním poli také kluci a holky z královéhradecké ZŠ Sever.

Krajské finále McDonald's cupu 2023 v Trutnově se povedlo na výbornou. Takto si slávu užívali žáci z královéhradecké Základní školy SEVER.
Finalisté McDonald's Cupu známi. V Trutnově je dekorovali také hradečtí Votroci

Finálový turnaj měl skvělou úroveň, z řad osobností si jej nenechali ujít například ligoví fotbalisté Tomáš Hübschman či Michal Kadlec, moderátor a zpěvák Leoš Mareš nebo bývalí reprezentanti Josef Němec, Erich Brabec a Václav Procházka, nechyběla ale řada dalších person z kulturního či sportovního odvětví.

Kategorie A

Ve skupině A se žáci ze ZŠ Karla Klíče – Hostinné utkali se soupeři ze ZŠ Seifertova – Jihlava, ZŠ Kylešovice – Opava a ZŠ Březové Hory – Příbram. I přes bojovné výkony se podkrkonošští bojovníci mezi postupující duo neprotlačili a čekaly je souboje o konečné 9. - 16. místo. Zde si mladí Východočeši spravili chuť a nakonec za sebou v turnaji nechali hned pětici soupeřů.

ZŠ Karla Klíče HostinnéZŠ Karla Klíče HostinnéZdroj: Deník/Tomáš Otradovský

Finálový turnaj 24. ročníku McDonald’s Cupu hostil stadion ligového Slovácka v Uherském Hradišti
Finále McDonald's Cupu: Svátek fotbalu odstartoval. Děti přivítal i Kadlec

Kategorie B

Reprezentanty Základní školy Sever čekali ve skupině H protivníci ze ZŠ J. Šoupala – Ostrava, ZŠ Slovan – Kroměříž a ZŠ Heyrovského – Olomouc. Hradečtí si vybojovali postup mezi nejlepší osmičku, následně ale padli ve čtvrtfinále a zbyly na ně souboje o konečné 5. - 8. místo. V nich už Východočeši nezaváhali a po závěrečném vítězství 5:1 nad ZŠ Bílá cesta Teplice zakončili Svátek fotbalu na velmi pěkném pátém místě.

ZŠ Sever Hradec KrálovéZŠ Sever Hradec KrálovéZdroj: Deník/Tomáš Otradovský

Kategorie M

Žákům ze Základní školy Dohalice byli do skupiny J nalosováni soupeři ze ZŠ a MŠ Skrbeň, ZŠ a MŠ Veselá a ZŠ a MŠ Global - Minded, Praha. Na umístění mezi postupujícími dvěma to nestačilo, sílu soupeřů však potvrdil fakt, že prvně uvedené dva týmy se spolu později potkaly ve finále celého turnaje. Dohaličtí ale ovládli „pavouka“, ve kterém se bojovalo o konečné páté místo a také to lze brát v konkurenci škol z celé republiky za vynikající úspěch. V posledním a rozhodujícím souboji družstvo z Královéhradeckého kraje přestřílelo ZŠ a MŠ Bolešiny 7:2.

Základní škola DohaliceZákladní škola DohaliceZdroj: Deník/Tomáš Otradovský

V Uherském Hradišti proběhla finálová klání - Svátek fotbalu - 24. ročníku McDonald´s Cupu, fotbalového turnaje škol. V rámci druhého úterního dne bylo k vidění exhibiční utkání sportovních osobností.
OBRAZEM: Svátek fotbalu na Slovácku. McDonald's Cup zná své vítěze

Výsledky McDonald´s Cupu 2023

Kategorie A
Finále: ZŠ Mozartova Jablonec nad Nisou - ZŠ Kbely Praha 2:4.
O 3. místo: 25. ZŠ Plzeň – ZŠ Sluneční Šumperk 1:2.
O 5. místo: ZŠ Kylešovice Opava – ZŠ U Nemocnice Rumburk 12:4.
O 7. místo: ZŠ Sportovní Uherské Hradiště – ZŠ Seifertova Jihlava 4:1.

Kategorie M
Finále: ZŠ a MŠ Veselá – ZŠ a MŠ Skrbeň 4:1.
O 3. místo: ZŠ a MŠ Lukavice – ZŠ Hýskov 3:1.
O 5. místo: ZŠ a MŠ Bolešiny – ZŠ Dohalice 2:7.
O 7. místo: ZŠ a MŠ Global Minded Praha – ZŠ Kolová 4:7.

Kategorie B
Finále: ZŠ Marjánka Praha – ZŠ Jana Šoupala Ostrava 2:2, pokutové kopy 3:4.
O 3. místo: ZŠ Sportovní Uherské Hradiště – ZŠ Ohrazenice Pardubice 5:3.
O 5. místo: ZŠ Sever Hradec Králové – ZŠ Bílá cesta Teplice 5:1.
O 7. místo: ZŠ E. Rošického Jihlava – ZŠ Jiráskova Benešov 0:0, pokutové kopy 2:3.