Bitvu kdo s koho nakonec zvládli Poláci a po zápase křepčili ve středovém kruhu. „Polska, Polska,“ neslo se nad stadionkem v bavorském Neustadtu.

Právě skončil poslední duel základní skupiny Region's Cupu, na němž Česko reprezentoval výběr Královéhradeckého kraje.

Jeho hráči sledovali polskou radost a sami neskrývali rozladění. Remíza 2:2 je poslala na třetí místo ve skupině. Kdyby zvítězili, zahráli by si ve středu finále proti domácím.

„Stačil jeden gól a najednou je všechno pryč,“ pronesl David Vitebský. „Je to největší zklamání, co jsem zatím zažil,“ přihodil útočník Dvora Králové.

Právě hráči z jeho klubu a dalších divizních celků z Královéhradeckého kraje (Náchoda a Trutnova) tvořili páteř týmu. K nim se přidali ještě dva borci z krajského přeboru a dva z juniorského mužstva FC Hradec.

Když na turnaj odjížděli, vlastně nevěděli, do čeho jdou. Měli těžké soupeře – před Poláky ještě Španěly a Rusy. Přesto nakonec uhráli čtyři body za výhru nad Ruskem a remízu s Polskem.

„Teď jsme neuvěřitelně zklamaní,“ řekl po posledním duelu Jan Míl, asistent trenéra Miloše Dvořáka. „Ale musíme si uvědomit, že jsme uhráli čtyři body a dát hráčům největší kompliment,“ dodal někdejší ligista.

Je to tak, Hradečtí se poměřili s velkou kvalitou. „Bylo to mnohem výš, než je divize,“ měl jasno mladík Vitebský.

Ukázalo se to i včera. Poláci byli silní v mezihře, v individuální technice, v taktice, ve standardních situacích. Ujali se vedení těsně po poločase, ale famózním gólem z přímého kopu vyrovnal Jakub Petřík.

V tu chvíli bylo jasné, že další branka bude zásadní. Dostali ji Češi. „Ani jednou jsme nešli do vedení. Jen jsme vyrovnávali, to rozhodlo,“ glosoval asistent Míl.

Malou útěchou může být fakt, že i druhý český gól byl výstavní. Střídající Jan Pražák skóroval v pádu do horního rohu. Bohužel až v nastavení druhé půle…

Na vítěznou trefu už Hradečtí neměli čas..

Česko - Polsko 2:2 (0:0). Branky: 50. Petřík, 90. + 5 Pražák – 48. Niewiadomski, 64. Traczyk.
Česko: Šťastný – Moravec, Podolník, Kabeláč, Turner – Petřík, Moravec, Brich, Bičiště – Vitebský (72. Pražák), Malý.