Jako největší překvapení lze označit debakl Týniště nad Orlicí na půdě Nového Hradce Králové, kde přeborový celek vyfasoval potupného „kanára“. Postup domácího týmu není až takovou senzací, zarážející je především výsledný rozdíl ve skóre.

Lídr krajského přeboru ze Solnice (v bílém) uspěl doma proti Dobrušce až díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase.Lídr krajského přeboru ze Solnice (v bílém) uspěl doma proti Dobrušce až díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase.Zdroj: Eva ŠebováV dalších zápasech už k žádnému většímu překvapení nedošlo. Obhájce pohárového prvenství z Libčan se nadřel v Dolní Kalné, kde o postupu rozhodl až v 88. minutě. Jednoduché to neměla ani Jaroměř, která nakonec uspěla v přestřelce a po ve druhé půli obratu na trávníku Roudnice.

Naopak Vysoká nad Labem bez větších problémů zvítězila v Kopidlně. Ještě výraznější výhru si připsala Česká Skalice ve Zdelově. Hronov doma jasně přehrál Starou Paku a Solnice si díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase poradila s Dobruškou.

Čtvrtfinále je na programu až v jarní části sezony.

Pohár hejtmana Královéhradeckého kraje – osmifinále:

SK Solnice – SK Dobruška 4:0 (0:0). Branky: 57., 77. a 84. Valášek, 87. Motl.

FC Nový Hradec Králové – SK Týniště nad Orlicí 6:0 (2:0). Branky: 36. a 47. z pen. P. Novák, 22. Kolínek, 59. Mihulka, 82. Mrštík, 86. Lorenc.

FK Kopidlno – FK Vysoká nad Labem 2:5 (0:3). Branky: 62. Sedláček, 74. Janáček – 19. vlastní (Valnoha), 43. M. Ujec, 44. Morávek, 67. Růžička, 78. Březina.

SK Roudnice – FK Jaroměř 3:4 (2:1). Branky: 6. Zima, 31. D. Koutník, 72. Kučera – 20. a 61. Kocourek, 62. a 64. Rind.

AFK Hronov – TJ Sokol Stará Paka 5:1 (3:0). Branky: 29. a 90. Vursta, 7. Pohl, 26. Kollert, 58. vlastní (Jerie) – 62. Taneček.

FK Dolní Kalná – SK Libčany 2:3 (1:2). Branky: 34. Z. Tauchman, 69. T. Navrátil ml. - 1. Čihák, 31. Holubec, 88. Hofman.

FC Zdelov 1963 – SK Česká Skalice 0:5 (0:3). Branky: 10. Hanel, 24. Tipelt, 41. Diviš, 64. Pípek, 68. Rompotl.

Spartak Police nad Metují – FC Slavia Hradec Králové odloženo (nezpůsobilý terén, náhradní termín bude určen).