Teď musí všichni doufat, že se letošní sezona dohraje, protože ji mají rozehranou fantasticky. „Chceme se o postup porvat a hlavně bavit naše úžasné fanoušky, kteří nás maximálně podporují,“ říká i v pauze trenér Police Jansa.

Pořádně prohnat Polici by chtěli fotbalisté Nového Bydžova, kteří potvrzují kvalitu už pěknou řádku let. Vše z lavičky řídí zkušený Petr Průcha. I letos se jeho celek pohybuje v horních patrech tabulky. Na vedoucí Polici ztrácí zanedbatelné tři body. „Covid pauza nás moc mrzí, doufám, že se k fotbalu brzy vrátíme,“ říká odhodlaně kouč Nového Bydžova.

Velkým překvapením jsou výkony hradecké Slavie. Začátek sezony jí vyšel znamenitě. Statistika sedmí výher a pouhých dvou proher mluví za vše. Slavie navíc těží z gólové produktivity nejlepšího střelce soutěže Jiřího Řezáče. Osmnáctiletý borec na svém kontě má už 12 branek a patří ke klíčovým hráčům svého týmu.

Možná trochu překvapivě ztrácejí Libčany. Tým plný mazáků zatím nenavázal na suverénní výkony z minulých sezon, kdy v krajském přeboru neměl konkurenci. Ze čtvrtého místa ztrácí na vedoucí Polici už osm bodů.

Mile překvapují mladé týmy Chlumce B a Jičína, kterým se start sezony povedl. Trochu za očekáváním je hradecká Třebeš, které patří deváté místo.

Velké trápení prožívají v Rychnově nad Kněžnou. Spartak je beznadějně poslední, když v devíti duelech vyhrál pouze jednou. Tři body jsou prostě málo. Už teď je jasné, že v Rychnově se bude bojovat o záchranu. Povzbudit může dobrý výkon z posledního kola proti lídrovi soutěže (0:2), jenž však na body nestačil.

Teď nezbývá nic než čekat, zda se sezona dohraje.