Šlágr jara. Jak jinak nazvat souboj dvou jasně nejlepších týmů fotbalového krajského přeboru. Na stadion vedoucího Nového Bydžova zavítala druhá hradecká Slavia.

Týmu RMSK Cidlina stačil k postupové definitivě bod, ale nakonec z tohoto zápasu získal všechny tři, čímž jen potvrdil svoje kralování v letošní sezoně. Přestože prohrával, následně skóre čtyřmi brankami otočil a vyhrál 4:2.

Chlumec B: čtyřgólová smršť za jedenáct minut

Chlumecké béčko před dvěma týdny v lovčickém azylu ztratilo vyhraný zápas s Třebší, kdy z vedení 2:0 po necelé hodině hry byla nakonec porážka 2:4. Tentokrát se na stejném hřišti opakovalo něco podobného, ale v opačném podání.

Svěřenci trenéra Richarda Vláška ještě v 59. minutě prohrávali s Rychnovem nad Kněžnou 0:1, ovšem pak přišla v jejich podání branková smršť, kdy během jedenácti minut vsítili čtyři branky a tím rozhodli o tom, že tři body zůstanou doma. Oba týmy se pak ještě trefily jednou, takže konečný výsledek byl 5:2.

Hořice urvaly další cenné vítězství

Do velmi dobré formy se dostaly Hořice. Před týdnem přivodily první porážku v sezoně novobydžovskému suverénovi a tentokrát se radovaly z tříbodového zisku na trávníku Libčan (4:1). Jejich konkurent v boji o záchranu je naopak v úplně odlišném rozpoložení, Vysoká nad Labem doma prohrála s Vrchlabím hladce 0:3.

Zápasy 27. kola

Nový Bydžov – Slavia Hradec Králové 4:2 (1:1). Branky: Š. Blažek, Voldán z pen., Bekera, Mokošín – Řezáč, Zbořil. Jaroměř – Černilov 5:0 (0:0). Branky: Votrubec 2, Gorol 2, Z. Kocourek. Třebeš – Červený Kostelec 3:1 (1:0). Branky: Krykorka 2, Ryšavý – Mudroch. Libčany – Hořice v Podkrkonoší 1:4 (0:1). Branky: Libřický z pen – P. Hátle, D. Drozd, D. Palm, P. Drozd. Chlumec nad Cidlinou B – Rychnov nad Kněžnou 5:2 (0:1). Branky: Mrázek, Hartman, Staněk, J. Labík, M. Kučera – J. Kábrt, Zajíček. Kostelec nad Orlicí – Police nad Metují 2:2 (0:2), na penalty 3:5. Branky: L. Říha z pen., Klapal – Hauschke, P. Franc. Vysoká nad Labem – Vrchlabí 0:3 (0:2). Branky: Tomčík 2, L. Hawel. Dobruška – Jičín 5:1 (1:1). Branky: Josef Dvořák 2, V. Bílek 2, Karal – Fidrich.