Hostující celek z krajské metropole šel ve 26. minutě do vedení, když se prosadila zahraniční akvizice Ribeiro Fontoura Everton. Domácí však ještě do přestávky dvěma góly Tomáše Kučery (ve 32. a 42. minutě) skóre vcelku rychle otočili.

Po změně stran se 150 diváků dočkalo už pouze jediné branky, která padla do sítě Lokády a jejím autorem byl František Bárta. Roudnice tím pojistila svoje cenné vítězství a zároveň udržení stoprocentní bilance v sezoně 2021/2022.

„Kvalitní a pro diváka zajímavé utkání. Hrálo se ve svižném tempu po celý zápas. Během druhého poločasu se náš tým dostával více do zakončení a to rozhodlo,“ je přesvědčen Tomáš Rejl, sekretář roudnického SK.

„Pro nás dost smolné utkání, kterému by slušela spíše remíza. Přesto naše mužstvo musím pochválit za předvedený výkon,“ uvedl Michal Sobotka, sekretář královéhradecké Lokomotivy.

Týmu z města pod Bílou věží tentokrát k bodům nepomohla ani přítomnost futsalových reprezentantů Pavla a Davida Drozdových.

Roudnici ve středu čeká dohrávka na půdě posledních Nepolis (17.00), které doposud nebodovaly.

HRÁČ ZÁPASU. Roudnický Tomáš Kučera (ve žlutomodrém) v duelu s hradeckou Lokomotivou právě vyrovnává na 1:1.HRÁČ ZÁPASU. Roudnický Tomáš Kučera (ve žlutomodrém) v duelu s hradeckou Lokomotivou právě vyrovnává na 1:1.Zdroj: Jaroslav Horák