Fotbalový krajský přebor se odebral k zimnímu spánku. O víkendu se hrálo závěrečné podzimní kolo s číslem 15.

Vedoucí Solnice v něm navýšila svůj náskok ze třech na pět bodů. V sobotu sice doma porazila Libčany, ale rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem. O výhru 3:2 se musela bát až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího.

Remízový šlágr víkendu

Třetí hradecká Slavia ve šlágru kola hostila druhý Rychnov nad Kněžnou. Jestli někdo očekával vyrovnané utkání s remízou na konci, tak se více méně trefil. Sešívaní šli sice již v 11. minutě do vedení po trefě Krotila, za hosty však po změně stran vyrovnal střelec Počtýnský. Remízové utkání tak dospělo do penaltového rozstřelu, ve kterém si počínali lépe domácí.

Další magnet se hrál v Týništi nad Orlicí, kde v tabulce čtvrtý domácí celek hostil páté béčko Chlumce nad Cidlinou. Jestliže v Orlické kotlině byl k vidění dramatický souboj, na trávníku nováčka tomu bylo přesně naopak, neboť hosté nadělili soupeři „bůro“.

Zvraty v Jaroměři

Zápas plný zvratů viděl jaroměřský stadion. Svěřenci kouče Exnara šli proti Dobrušce v 17. minutě do vedení, ovšem hostům stačilo rozmezí 27. a 30. minuty k výsledkové otočce. Nakonec přece jen zvítězil favorit, který třetí góly od 64. minuty dokonal další obrat v zajímavém utkání.

Utkaly se také dva nejhorší týmy soutěže, Vrchlabí porazilo Kostelec nad Orlicí 4:1.

Krajský přebor - 15. kolo

Solnice – Libčany 3:2 (1:1). Branky: M. Kos, M. Valášek, J. Jaroš – M. Hofman, M. Novotný. Vysoká nad Labem – Jičín 3:0 (1:0). Branky: M. Ujec 2 (jedna z pen.), Müller. Slavia Hradec Králové – Rychnov nad Kněžnou 1:1 (1:0), na penalty 5:3. Branky: D. Krotil – Počtýnský. Jaroměř – Dobruška 4:2 (1:2). Branky: Ma. Exnar 2, Z. Kocourek, A. Horák – D. Doucek z pen., Brožek. Týniště nad Orlicí – Chlumec nad Cidlinou B 0:5 (0:2). Branky: Pánek, Dítě, J. Kučera, J. Hartman, Staněk. Hořice – Červený Kostelec 2:2 (1:0), na penalty 5:6. Branky Pečenka, D. Drozd – D. Hlava, L. Hlava. Police nad Metují – Třebeš 3:1 (2:0). Branky: Spišák, Klapkovský, Kalaš – Ryšavý. Vrchlabí – Kostelec nad Orlicí 4:1 (3:1). Branky: Tomčík 2, Žďárský, Kout – L. Říha.