Na hradecké týmy to Vrchlabští od postupu do nejvyšší oblastní soutěže neumí. To je známá věc. A platí to i o bilancí s fotbalisty Třebše, s nimiž horalé ze čtyř soubojů čtyřikrát (!) prohráli a získali jediný bod. Mizerná série ale skončila.

Votrok krajský přebor

Vrchlabí - Třebeš 2:0 (0:0)

Svěřenci kouče Jiřího Hlouška šli do nedělního utkání s vírou zlomit prokletí, ale už v 11. minutě unikajícího Ryšavého fauloval Hawel, a jelikož byl posledním hráčem před gólmanem Švejdarem, musel (hodně) předčasně pod sprchy.

Domácí i v deseti hráli se soupeřem vcelku vyrovnanou partii, a když v prvním poločase přežili několik nadějných příležitostí hostů, začali si více troufat i ve hře dopředu. V 54. minutě zahrával pod sympaticky zaplněnou tribunou trestný kop Zdržálek, míč zakroutil na vzdálenější tyč a tam si jej našel odvážnou hlavičkou zakončující Fišar – 1:0.

Hosté vrhli všechny síly do útočení, ale čtvrt hodiny před koncem jim pláchl do brejkové situace Zdeněk Tauchman, v šestnáctce nezištně připravil ideální možnost pro svého jmenovce a kapitána Kouta, jenž už si v tutovce věděl rady – 2:0.

„V utkání nás podržel gólman. První poločas jsme o deseti přežili i se štěstím. Do druhé půle nastoupili hráči s odhodláním uhrát alespoň remízu, ale zvýšeným tlakem donutili soupeře k chybám, které se nám podařilo využít a zápas dotáhnout do vítězného konce. Za předvedený výkon, hlavně v druhém poločase, zaslouží kluci pochvalu,“ zhodnotil duel Roman Fictum, vedoucí vrchlabského mužstva.

Na straně druhé bylo znát pochopitelné zklamání: „Po Chlumci druhý venkovní zápas s obdobným průběhem. Prvních třicet minut dominujeme, ale svoje šance nedáváme. Poté naše údernost opadá, začínáme hrát stereotypně, zbrkle bez nápadu. Ve druhém poločase pak přichází po nedůrazu trest. My naopak další šance neproměňujeme. Houževnatý soupeř pak v deseti zvládá utkání s větším přehledem a po naší další chybě opět trestá,“ dodal k zápasu vedoucí poraženého týmu Vlastík Krykorka.

V sobotu zamíří Vrchlabí na hřiště vedoucích Libčan.

Dvě červené karty a penalta. Staré Buky položila osudová 48. minuta

Fakta – branky: 54. Fišar, 75. Kout. Rozhodčí: Vitvar. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (11. L. Hawel). Diváci: 215. Poločas: 0:0. Vrchlabí: Švejdar – T. Navrátil, L. Hawel, M. Hanuš, Hájek – Kout, Z. Tauchman (80. P. Hladík), P. Kraus, Fišar (91. M. Hawel) – Ždárský (29. J. Blažej), Zdržálek (86. Janalík). Třebeš: Heřman – Tesař, L. Michal, D. Hruška (76. Téra), Kudrna – Kincl (77. Franta), Krykorka, Štajer, Kosyak (84. M. Tomáš) – Ryšavý (84. Vacek), Fischer (71. L. Drapák).