V trutnovském Společenském centru Uffo se v pátek večer konal již 12. ročník Galavečera Královéhradeckého krajského fotbalového svazu. Ve zdejším vysoce reprezentativním sále se sešly více jak tři stovky hostů, z nichž takřka na pětinu čekalo ocenění za fotbalové výkony v roce 2022 či za dlouhodobý přínos krajskému fotbalu.

Atmosféru, jaká v do posledního místa zaplněném sále panovala, zachytil objektiv fotografa Jana Bartoše.

Královéhradecký KFSSedm osobností Královéhradeckého kraje obdrželo na závěr večera Cenu Jana Modřického.Zdroj: Jan Bartoš

Všechna ocenění na XII. Galavečeru krajského fotbalu

1) Junior cena – Dobrá práce s mládeží
MFK Nové Město nad Metují (kategorie přípravky)                        
FC Vrchlabí (kategorie Starší žáci)                                                        
FK Jaroměř (kategorie dorost)                                                

2) BOMBEŘI ROKU sezóny 2021/2022:
KP Dospělých – Štěpán Blažek (RMSK Cidlina Nový Bydžov) – 30 gólů
1.A třída dospělých – Luboš Pavlíček (SK Solnice) – 30 gólů
1. B. třída skupina A – Dan Wojcik (TJ Sokol Stará Paka) – 33 gólů
1. B. třída skupina B – Ladislav Schovanec (TJ Spartak Kosičky) – 22 gólů
1. B. třída skupina B – Adam Krejčí (TJ Sokol Javornice) – 22 gólů
KP Staršího dorostu – Matěj Horyna (FC Nový Hradec Králové) – 25 gólů
KS Staršího dorostu – David Moravec (TJ Lokomotiva Borohrádek) – 40 gólů
KP Mladšího dorostu – Tadeáš Červinka (FC Spartak Rychnov n.K.) – 28 gólů       

3) Trenér kategorie mládež - cena Josefa Součka:
Jan Plašil (TJ Sokol Černíkovice)                                                            
Petr Libich (FK Jaroměř)                                                                                         
Daniel Ulvr (FC Vrchlabí)                                                                                        
Jiří Zeman (TJ Sokol Malšova Lhota)                                                                   
Miloš Gajda (SK Solnice)                                                                          

4) Rozhodčí soutěží KFS do 25 let:
Jiří Turek                                                                                      
Štěpán Prušinovský                                                                   
                        
5) Fotbalová obec roku:
Vítězná (OFS Trutnov)                                               
Dolany (OFS Náchod)                                                               
Nechanice (OFS Hradec Králové)             

6) Zvláštní cena časopisu „Fotbalu v kraji“:
Milena Fridrichová                                                                     
Miloslav Tohola                                                                          
Výběr OFS Náchod U12                                            
FC Hradec Králové – mladší žákyně                                      

7) Trenér kategorie mužů:          
Pavel Potužník (SK Solnice)                                                      
Tomáš Marek (SK Lázně Bělohrad)                                        
Radim Pavlík (TJ Sokol Stěžery)                               

8) Rozhodčí soutěží KFS:
Roman Nývlt                                                                                             
Otakar Pešava                                                                  

9) Fotbalový starosta roku – cena Miloše Jóna:
Ing. Eva Rezková (Kocbeře)                                      
Ing. Dana Kracíková (Železnice)                               
Jiří Lebedinský (Velichovky)                                                     

10) Cena Fair Play:
Martin Jedlička (FC Zdelov 1963)                                           
Jan Plšek (FC České Meziříčí)      

11) Nejhezčí fotbalový trávník
SK Týniště nad Orlicí                                                                 

12) Zvláštní cena Královéhradeckého KFS:
Miroslav Vosáhlo – in memoriam                                         
Mgr. Miroslav Lebeda – in memoriam                  

13) XI. Deníku sezony 2021/2022:
Libor Vacho (Spartak Police nad Metují)                                             
Jan Rozsévač (TJ Jiskra Hořice)                                               
Patrik Mokošín (RMSK Cidlina Nový Bydžov)                      
Dominik Palm (TJ Jiskra Hořice)                                             
Tomáš Kabeláč (FC Slavia Hradec Králové)                                        
Radek Gorol (FK Jaroměř)                                                                                     
Jakub Matějka (Spartak Police nad Metují)                                       
Nikolas Bekera (RMSK Cidlina Nový Bydžov)                                     
Roman Zajíček (FC Spartak Rychnov nad Kněžnou)                         
Jan Pražák (FK Vysoká nad Labem)                                                      
Štěpán Blažek (RMSK Cidlina Nový Bydžov)                                      
Nejlepší hráč:
Libor Vacho (Spartak Police nad Metují) – 6 nominací    

14) Cena Jana Modřického:
Milan Jedlička (OFS Rychnov nad Kněžnou)                        
Jaroslav Hebký (SK Sparta Úpice)                                           
Ladislav Marvan (OFS Trutnov)                                
Jiří Kult starší     (SK Červený Kostelec)                    
Ivo Tomeš (TJ Sokol Malšova Lhota)                                     
Pavel Kozák (TJ Sokol Železnice)                             
PaedDr. Jaroslav Dobýval (FK Náchod)