Naposledy na začátku dubna opouštěli vrchlabští fotbalisté zelený trávník bez bodového zisku. Stalo se tak na hřišti královéhradecké Třebše. Další porážka v normální hrací době přišla až tuto sobotu a znovu se tak přihodilo v metropoli našeho kraje.

Votrok krajský přebor

Slavia HK - Vrchlabí 5:0 (2:0)

Hosté prohrávali od 10. minuty, kdy Janalíka překonal Havrda. Pak domácí dvěma góly orámovali poločasovou přestávku, a když v 63. minutě Havrda dolaďoval svůj hattrick, bylo o osudu utkání jasno definitivně.

Slavia HK – Vrchlabí 5:0

„Dopolední zápasy nám zřejmě nesvědčí. Soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil,“ hodnotil nepovedený výkon svého mužstva vrchlabský trenér Petr Zieris.

To vítězná strana byla navýsost spokojená. „Od první minuty jsme měli jednoznačnou převahu a rozhodnuto mohlo být už po prvním poločase. Naštěstí nám vyšel vstup i do druhé půle a až do konce utkání jsme pokračovali v nastaveném tempu. Musím pochválit celý tým za předvedený výkon, který patřil mezi nejlepší v sezoně,“ řekl k výsledku trenér vítězného mužstva Josef Bouček.

Fakta – branky: 10., 44. a 63. J. Havrda, 48. Řezáč, 85. Lán. Rozhodčí: Škoda (Náchod). ŽK: 0:4. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Slavia Hradec Králové: Lenihan – Polanský, Hloušek, Špaček, Mottl (82. D. Václavíček) – Poláček, D. Černý (85. Šolc), Lán, Chobotský (80. V. Dvořák) – Řezáč (76. Voženílek), J. Havrda (71. Pulkrábek). Vrchlabí: Janalík – Hladík (46. Wojcik), Kraus, Hawel, Hájek – Navrátil, Kout, Tomčík, Hanuš – Blažej, Fišar.