Dlouhých, až neuvěřitelných 19 let, působili fotbalisté Dvora Králové nad Labem v celostátní soutěži Fortuna Divizi C. V loňské sezoně však tým získal pouhopouhých 25 bodů a poprvé od soutěžního ročníku 2003/2004 se vrátil do krajského přeboru.

Krajský přebor: Police nad Metují (v bílém) - Solnice
Krajský přebor: drama v boji o postup, ve hře tři týmy. Kde jsou divizní ambice?

Před startem nové sezony klub výraznými ambicemi neoplýval, přesto byl tým brán za jednoho z favoritů na přední příčky. Přece jen měl spolu s Náchodem vizitku mužstva, které ještě před pár měsíci hrálo divizi.

Zbyněk Dujsík na dvorské střídačceZbyněk Dujsík na dvorské střídačceZdroj: Renata JírováZatímco se však dlouholetý rival od úvodních kol pohyboval na čelních pozicích, Dvoráci je po vydařených třech duelech začali opouštět a podzim nakonec dojeli na desátém místě s průměrným ziskem dvaceti bodů.

Jaká první polovina sezony byla z pohledu šéfa královédvorské střídačky, o tom se rozpovídal trenér Zbyněk Dujsík, jenž ve městě na Labi působí od poloviny jarní části, kdy se ještě s týmem snažil zachránit pro město onu zmiňovanou divizi.

Trenére, desáté místo, dvacet bodů. Pěkně jste si to na podzim zakulatili. Hádám ale, že spokojenost nad těmito údaji v klubu nepanuje. Jak je tomu z vašeho pohledu?

Spokojen není určitě nikdo v našem mužstvu. Prohospodařili jsme dost bodů a to i v zápasech, kdy jsme byli jasně lepším týmem, což se samozřejmě odrazilo na postavení v tabulce. Se svým kolegou Liborem Machačem jsme byli spokojeni s předvedenou hrou jen v určitých fázích jednotlivých zápasů. Na jaře máme určitě co napravovat a zlepšovat.

Očima vašich soupeřů jste šli do sezony jako jedni z favoritů na přední příčky. Bylo v samotných zápasech znát, že se na vás konkurenti chtějí vytáhnout? V čem se to odráželo?

My jsme se na roli favorita necítili, protože v kádru došlo k velkým přesunům. Soupeři z nás měli respekt, což se odráželo na jejich taktice. Poměrně často proti nám hráli velmi defenzivně a my tím, že jsme neproměňovali šance, jsme si s tím nedokázali poradit.

Jedním ze zápasů, které Dvorákům na podzim absolutně nevyšly, byl domácí souboj s Českou Skalicí (0:2).Jedním ze zápasů, které Dvorákům na podzim absolutně nevyšly, byl domácí souboj s Českou Skalicí (0:2).Zdroj: Renata Jírová

Několik opor vám zůstalo, povedl se i vstup do sezony. Na jaké umístění jste sám týmu věřil?

Z divizního týmu odešlo jedenáct hráčů a my jsme mužstvo doplnili převážně z hráčů dorostu z nižší soutěže. Přesto jsme se chtěli pohybovat v popředí tabulky, věřili jsme také v lepší hru a větší bodový přínos.

Důležité bylo, že neodešel nikdo z odchovanců. Přesto se sestava netvořila snadno, hráčů bylo málo. Bylo hodně těžké dát kádr po sestupu dohromady?

Ano, to že jsme začali stavět hlavně na odchovancích, bylo pro nás důležité. Tak, aby měl fotbal ve Dvoře svoji návaznost, což je logické. Bohužel jsme museli často měnit základní sestavu a to ať už z důvodu pracovních, tak i častých nemocí.

Podlehli jste například všem pěti nejvýše postaveným celkům tabulky, navíc při výsledném skóre 0:12! Znamená to, že na špičku přeboru váš tým nestačil?

Na Polici a Solnici jsme opravdu nestačili. S Náchodem jsme obdrželi branku v závěru zápasu, navíc takovou, kterou jsme těžce vstřebávali. V Třebši jsme po prvním poločase měli vést o tři branky, ale naší neschopností v koncovce jsme prohráli. V Libčanech jsme dostali branku skoro ze třiceti metrů. To, že jsme góly těžko stříleli, ale lehce dostávali až po neuvěřitelných chybách, nás provázelo velmi často.

Krajský přebor - 15. kolo: Lázně Bělohrad - Jičín 3:1.
KRAJSKÝ PŘEBOR: Solnice otáčela, Police ztratila. Derby rozčísl hattrickem Loner

Teď procházíte dlouhou zimní přípravou. Co všechno máte se svými svěřenci v plánu?

Zimní příprava je u nás klasická v místních podmínkách. Chodíme třikrát týdně trénovat a hrajeme několik přípravných zápasů. Škoda, že ve Dvoře Králové není k dispozici umělé fotbalové hřiště s patřičnými rozměry.

Za celý podzim Dvůr nastřílel „jen“ 19 branek.Za celý podzim Dvůr nastřílel „jen“ 19 branek.Zdroj: Renata JírováU mužstva jste necelý rok. Jak byste jej charakterizoval, kde jsou jeho přednosti a kdo platí za lídry kabiny?

Budu zde už osmým měsícem, ale kvůli velkým změnám nechci dělat nějaké závěry. Snažíme se kádr hlavně stabilizovat. Určitě víme, v čem musíme bezpodmínečně přidat a není toho málo. Chceme stavět na tom, že tu budou hrát hráči, kteří mají vztah ke Dvoru Králové nad Labem a váží si i zdejší divácké podpory.

Plánujete nějaké změny v kádru?

Chtěli jsme kádr doplnit o tři až čtyři hráče a to hlavně z okolí nebo z dvorského dorostu. Uvidíme, jak se nám to podaří.

Jak se vám vlastně zamlouvá krajský přebor, co říkáte na jeho úroveň a koho pasujete na vítěze soutěže?

Krajský přebor v Královéhradeckém kraji, si dovolím tvrdit, je nejkvalitnějším v Čechách. Je zde více fotbalistů, kteří prošli vyššími soutěžemi a z různých důvodů tyto soutěže již nehrají. A to i když jsou pro fotbal stále v ideálním věku. Takže soutěž se mi libí.

Prozraďte, kam budou na jaře sahat ambice mužstva a s jakým umístěním budete vy sám spokojen.

Naše ambice? Chceme se umístit okolo šestého místa. Spokojení však budeme až podle předvedené hry a tím, že budou spokojení i naši fanoušci.


Načítám tabulku ...

Na závěr se vás zeptám, co říkáte na volbu Ivana Haška koučem reprezentace a co byste novému šéfovi nároďáku popřál do roku 2024?

Volba byla dost specifická a dopadla podle předpokladů. Jenom si myslím, že asistent by se měl věnovat týmu na plný úvazek. Přeji si úspěch jak pro národní tým, tak i pro nás.