Amatérští fotbalisté se dočkali. Po dlouhé covidové pauze a s jarní turnajovou výplní, se konečně zase zapojí do mistrovských bojů. V sobotu a neděli odstartuje soutěžní ročník 2021/2022. Do hry jdou divizní kluby MFK Trutnov a TJ Dvůr Králové nad Labem, v krajském přeboru si premiéru odbyde FC Vrchlabí a desítky dalších oddílů vyšlo své dospělé celky do boje.

V krajských soutěžích se hrají úvodní kola přeboru, I. A i I. B třídy, ale pozadu nezůstanou ani fotbalisté na okresní úrovni. Jako ideální generálku na blížící se první dějství jim OFS Trutnov připravil pohárové první kolo. A pozor, soutěž mění název na PENZION Poříčí Okresní pohár mužů OFS Trutnov, navíc je pro všechny oddíly zase po letech účast povinná.

Zápasy jsou rozděleny do obou víkendových dnů a kdo by snad chtěl navštívit i více duelů, zásluhou více hracích časů klidně může. Sobotní tahákem by mohl být třeba souboj Prosečného se Strážným, v neděli budí zájem atraktivní derby na Královédvorsku. Nejprve Kuks vyzve Vítěznou, poté Libotov soka z Bílé Třemešné. Od 17.30 pak Radvanice hostí rivala z nedalekého Poříčí.

Sobota

KRAJSKÝ PŘEBOR – 17.30: Vrchlabí – Třebeš.

I. B TŘÍDA, skupina A – 10.15: Nová Paka – Dvůr Králové nad Labem B. 17.30: Dolní Kalná – Kopidlno.

POHÁR OFS TRUTNOV – 14.00: Kunčice nad Labem – Mladé Buky, Prosečné – Strážné. 17.30: Hostinné – Pilníkov, Lánov – Libeč, Bohuslavice nad Úpou – Rudník.

Neděle

DIVIZE – 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Horky nad Jizerou, Benátky nad Jizerou – Trutnov.

I. A TŘÍDA – 17.30: Lázně Bělohrad – Trutnov B.

I. B TŘÍDA, skupina A – 17.00: Kocbeře – Vrchlabí B. 17.30: Žacléř – Kobylice.

POHÁR OFS TRUTNOV – 14.00: Rudník B – Volanov, Kuks – Vítězná, Bernartice/Žacléř B – Hajnice, Horní Maršov – Rtyně v Podkrkonoší. 14.30: Libotov – Bílá Třemešná. 17.30: Radvanice v Čechách – Poříčí u Trutnova, Starý Rokytník – Svoboda nad Úpou, Lampertice – Janské Lázně, Černý Důl – Mostek A, Malé Svatoňovice – Staré Buky. Utkání Mostek B – Podhůří bylo odloženo na čtvrtek 5. srpna od 17.30.